خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه ۵ بهمن ماه ۹۸، شماری از کارگران شرکت پیمانکاری تناوب زیرمجموعه شرکت آی پی ام آی در شهرستان کنگان با تجمع در مقابل این شرکت و تعدادی از کارگران بهاوند باراد شاغل در معدن چادرملوی یزد با تجمع در محل کارگاه خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایرنا، امروز شنبه ۵ بهمن ماه ۱۳۹۸، شماری از کارگران شرکت پیمانکاری تناوب زیرمجموعه شرکت آی پی ام آی شاغل در فاز ۱۴ منطقه پارس ۲ شهرستان کنگان در استان بوشهر با تجمع در مقابل این شرکت خواستار پرداخت مطالبات خود شدند.

غلامحسین زیبا، معاون فرماندار و دبیر کمیسیون کارگری شهرستان کنگان گفت: “حدود ۳۵۰ تن از کارگران این شرکت به دلیل پرداخت نشدن چهار ماه حقوق از ساعت ۶ تا ۸:۳۰ صبح روز جاری، طی یک تجمع اقدام به بستن گیت نفر رو فاز ۱۴ پارس ۲ کنگان کردند”.

وی افزود: “با تماسی که با مسئولان شرکت نفت و گاز پارس به‌عنوان کارفرمای فاز ۱۴ برقرار شد قرار است هفته آینده ۲ ماه از حقوق معوق کارگران پرداخت و مابقی نیز تلاش می‌شود در کمترین زمان ممکن به آنان پرداخت شود”.

تجمع کارگران معدن چادرملوی یزد

به گزارش ایلنا، امروز شنبه ۵ بهمن ماه ۱۳۹۸، کارگران بهاوند باراد شاغل در معدن چادرملوی یزد از پنجمین روز از تجمع صنفی خود در محل کارگاه خبر دادند.

این کارگران می‌گویند: “کارفرما به تعدادی از آنها گفته است تا پنجم بهمن (امروز) جهت تسویه حساب اقدام کنند تا بتوانند از بیمه بیکاری استفاده کنند”.

به گفته‌ی آنها، این اقدام موجب می‌شود حدود ۳۰۰ خانواده کارگری در دو ماه پایانی سال دچار آسیب‌های جدی شوند و در منگنه قرار بگیرند.

کارگران بهاوند باراد می‌گویند: “این اواخر تصمیم گرفتیم انجمن صنفی تشکیل دهیم اما نه تنها نتوانستیم از این حق قانونی بهره‌مند شویم بلکه امنیت شغلی خود را نیز از دست دادیم”.

این کارگران از رایزنی با نهادهای مسئول از جمله استانداری یزد و همچنین سطوح بالاتر از طریق نامه‌نگاری خبر دادند و گفتند وضعیت شغلی خود را به گوش همه‌ی مسئولان رسانده‌ایم و امیدواریم نگذارند شب عید بیکار شویم.

گفتنی است کارگران پیمانکاری بهاوند باراد در معدن چادرملوی یزد، پیشتر طی روزهای هفته گذشته نیز دست به تجمعات اعتراضی زده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید