خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مصدومیت ۷ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مصدومیت ۷ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز جمعه ۴ بهمن ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۷ کارگر در شهر شیراز و منطقه هزارچم طی ۳ حادثه دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از رکنا، روز جمعه ۴ بهمن ماه ۱۳۹۸، سقوط از ارتفاع طی دو حادثه باعث مصدومیت ۲ کارگر در شیراز شد.

علیرضا عدلو، سخنگوی سازمان آتش نشانی شیراز گفت: “یک کارگر جوان در ارتفاع ۱۵ متری ساختمان نیمه کاره، در خیابان عدالت، سرگرم کار بود که بر اثر بی احتیاطی و رعایت نکردن نکات ایمنی، ناگهان به داربست های ساختمان برخورد و بعد از آن به عمق محل گودبرداری سقوط کرد”.

عدلو خاطرنشان کرد: “این کارگر جوان که از قسمت کمر و پا دچار مصدومیت شدید شده بود، به وسیله آمبولانس اورژانس به بیمارستان انتقال یافت”.

در حادثه ای دیگر، سقوط کارگری ۳۰ ساله از داربست ساختمان نیمه کاره در چهار راه مشیر وی را راهی بیمارستان کرد. این عملیات توسط تیم امداد و نجات امداد رسانی شد.

مصدومیت ۵ کارگر در منطقه هزارچم

به گزارش تابناک،‌ روز جمعه ۴ بهمن ماه ۱۳۹۸، حادثه انفجار سیلندر گاز در یک واحد پذیرایی در جاده چالوس-کرج در منطقه هزارچم منجر به مصدومیت ۵ کارگر این واحد پذیرایی شد.

بهاء الدین سام دلیری، مسول اورژانس و فوریت های پزشکی شهرستان های چالوس و کلاردشت، تشریح کرد: “کارگران این واحد پذیرایی مشغول آشپزی بودند که متاسفانه حادثه انفجار رخ می دهد و علاوه بر مجروح شدن این تعداد از کارگران، ساختمان نیز به طور کامل تخریب شد”.

وی با بیان اینکه سه دستگاه آمبولانس به محل وقوع حادثه اعزام شدند و افراد زخمی که همگی مرد بودند را به بیمارستان آیت الله طالقانی اعزام کردند، افزود: “حال یکی از زخمی ها وخیم است که برای ادامه درمان به بیمارستان سوانح و سوختگی ساری مرکز استان منتقل شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید