خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  با دستور دادستانی؛ محمد حبیبی به زندان تهران بزرگ منتقل شد

با دستور دادستانی؛ محمد حبیبی به زندان تهران بزرگ منتقل شد

خبرگزاری هرانا – محمد حبیبی، معلم و فعال صنفی معلمان، از زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شد. آقای حبیبی ۲۰ اردیبهشت ماه ۹۷ ، توسط نیروهای امنیتی در جریان تجمع اعتراضی معلمان بازداشت و نهایتا توسط دادگاه انقلاب تهران به ۷ سال و نیم حبس محکوم شده بود. این حکم در دادگاه تجدید نظر عینا تایید شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کانون صنفی معلمان ایران، محمد حبیبی، معلم و فعال صنفی معلمان، از زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

بر اساس این گزارش انتقال وی در حالی صورت گرفته است که با توجه به حکم دادگاه می‌بایست مانند دیگر زندانیان سیاسی، دوران حکم حبس خود را در زندان اوین بگذارند.

تا زمان تنظیم این گزارش از دلایل انتقال محمد حبیبی به زندان تهران بزرگ اطلاعی در دست نیست.

محمد حبیبی در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ماه ۹۷، در جریان تجمع اعتراضی معلمان به همراه تعدادی دیگر از فعالین صنفی و شرکت کنندگان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی احمدزاده او را به اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی به ۷ سال و نیم حبس و به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱۸ ماه حبس و به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۱۸ ماه حبس و همچنین ۷۴ ضربه شلاق و ۲ سال ممنوعیت از فعالیت در احزاب، گروه‌ها و دسته‌های سیاسی و اجتماعی و ممنوعیت خروج از کشور به عنوان مجازات تکمیلی محکوم کرد.

محمد حبیبی در شهریورماه ۹۷ به زندان اوین منتقل شده و نهایتا جلسه دادگاه تجدید نظر وی در تاریخ دوم آبان ماه ۹۷ در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر برگزار شد و این دادگاه در دی ماه سال ۹۷ رای دادگاه بدوی را عینا تائید کرد. با توجه به ادغام احکام، ۷ سال و نیم از حبس وی قابلیت اجرایی دارد.
هرانا پیشتر طی گزارشی از محرومیت از خدمات درمانی آقای حبیبی علیرغم اینکه وی از مدت‌ها قبل به تومور استخوانی در دست چپ و همچنین عفونت ریه مبتلا شده خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید