خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸, 25th of July 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ ساعت ۱۸:۱۷:۰۸

    خانه  > حقوق آکادمیک, کودکان  >  تنبیه بدنی یک دانش آموز در آبادان

تنبیه بدنی یک دانش آموز در آبادان

خبرکزاری هرانا – مرد آبادانی در پی افسردگی فرزندش به دلیل اینکه معاون مدرسه او را تنبیه بدنی کرده از وی در دادسرای آبادان شکایت کرد. مطابق ماده ۷۷ آیین نامه انضباطی مدارس، اعمال هر گونه تنبیه دیگر از قبیل اهانت، تنبیه بدنی و تعیین تکالیف درسی جهت تنبیه ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از رکنا، پدر دانش آموز کلاس یازدهمی رشته انسانی در یکی از مدارس آبادان مبنی بر اینکه در تاریخ ۲۳ آذر ماه فرزندش به دلیل پاره کردن یکی از دفاتر ثبت آموزشگاه توسط معاون تنبیه بدنی شده و معاون مدرسه ۴ بار به فرزندش سیلی زده و از آموزشگاه اخراج کرده است از وی شکایت کرد.

پدر این دانش آموز اظهار داشت:  پس از موضوع پیش آمده با صحبت مدیر آموزشگاه ایشان دستور دادند که فرزندم پس از هفت روز از مدرسه دور باشد و سپس به مدرسه بازگردد اما متأسفانه معاون مدرسه اظهار داشتند که یا جای من در این آموزشگاه است و یا جای این دانش آموز .

ایشان همچنان عنوان کرده اند که اگر این دانش آموز به مدرسه برگردد من استعفا می دهم که مدیر آموزشگاه دستور بازگشت فرزندم به مدرسه را دادند و بعد از امتحانات پسرم به مدرسه دیگری منتقل گردد.

پدر این دانش آموز می گوید: در سالهای گذشته چند دانش آموز دیگر نیز توسط این معاون از آموزشگاه اخراج شده اند. به دلیل اینکه احساس می کنم شخصیت فرزندم خرد شده فرزندم را نزد یکی از روانپزشکان مطرح کشور بردم که ایشان با اولین جلسه اظهار داشتند که وی هیچگونه مشکلی ندارد ظاهرا عکس العمل این نوجوان نسبت به عمل یکی از معلمان بوده که با او لج بازی کرده و همین امر باعث شده که فرزندم دفتر کلاس را پاره کند.

پدر این پسر گفت:  به دلیل اینکه پرونده پسرم را به مدرسه دیگری انتقال دادم فرزندم دچار افسردگی شدید شده و به همین دلیل از معاون آموزشگاه در دستگاه قضایی اعلام شکایت کردم. که موضوع دریکی ازشعب دادیاری دادسرای عمومی وانقلاب شهرستان آبادان جهت صحت سقم ادعاهای پدراین دانش آموز آبادانی دردست بررسی است.

لازم به ذکر است که مطابق ماده ۷۷ آیین نامه انضباطی مدارس، اعمال هر گونه تنبیه دیگر از قبیل اهانت، تنبیه بدنی و تعیین تکالیف درسی جهت تنبیه ممنوع است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید