خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز پنجشنبه ۳ بهمن ماه، جمعی از شهروندان ساکن شهرستان زابل در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر، شماری از کارگران پیمانکاری بهاوند باراد در معدن چادرملوی یزد در محوطه محل کار خود و تعدادی از اعضای صنف شهربازی داران شیراز در داخل ساختمان شورای این شهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸، جمعی از شهروندان ساکن شهرستان زابل در اعتراض به نبود گاز لوله کشی و عدم توزیع مناسب کپسول گاز، در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر دست به تجمع زدند.

معترضان در این خصوص گفتند: “چندین سال است که مسئولان فقط وعده کارگزاری خط لوله گاز در این شهر را می‌دهند اما در عمل تاکنون این امر میسر نشده است. علاوه بر این روش توزیع کپسول گاز نیز مناسب نیست و ما برای دریافت آن باید در صف‌های طولانی بایستیم”.

گفتنی است حسین علی شهریاری، نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی پیشتر گفته بود: “پیگیری طرح گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان از سال ۸۴ توسط مجلس صورت گرفته و با وجود مصوبه مجلس مبنی بر تخصیص سالیانه ۶۵ میلیون دلار برای گازرسانی به این استان، وزارت نفت به دلیل عدم صرفه اقتصادی از انجام آن خودداری کرده است. پیش از روی کار آمدن دولت دوازدهم، وعده‌های فراوانی برای گازرسانی به این استان داده شده، اما علی رغم پیگیری‌های صورت گرفته، روند گازرسانی در این استان بسیار کند بوده است و تنها ۳۰ درصد مناطق مسکونی در این استان از شبکه گاز استفاده می‌کنند. به دلیل موقعیت جغرافیایی، مردم این استان در زمستان با سرمای زیادی مواجه هستند و متاسفانه در توزیع گاز مایع در استان سیستان شاهد صف‌های طولانی برای دریافت کپسول هستیم”.

تجمع کارگران معدن چادرملوی یزد

به گزارش ایلنا، امروز پنجشنبه، ۳ بهمن ماه ۱۳۹۸، شماری ازکارگران پیمانکاری بهاوند باراد در معدن چادرملوی یزد، در اعتراض به متوقف شدن فعالیت این کارخانه، در محوطه محل کار خود دست به تجمع زدند.

کارگران معترض گفتند: “امروز در محل رستوران جمع شدیم. کار تعطیل شده و همه ماشین‌آلات متوقف شده‌اند؛ نگرانیم که تعداد زیادی از کارگران تعدیل شوند”.

کارگران بهاوند باراد با بیان اینکه خواستار تمدید قراردادهای شغلی همه‌ همکاران خود هستند، افزودند: “نمی‌خواهیم در این اوضاع تعدادی کارگر بیکار شوند”.

کارگران این شرکت پیمانکاری که شمار آن‌ها به حدود سیصد تن می‌رسد، روز گذشته نیز به نشانه‌ی اعتراض در محوطه‌ی محل کار خود تجمع کرده بودند.

تجمع اعضای صنف شهربازی داران شیراز

به گزارش فارس، امروز پنجشنبه، ۳ بهمن ماه ۱۳۹۸، تعدادی از اعضای صنف شهربازی داران شیراز در داخل ساختمان شورای این شهر، دست به تجمع اعتراضی زدند.

معترضان علت تجمع خود را اعتراض به قراردادهای ناعادلانه و اقدامات خلاف قانون شهرداری نسبت به غرفه‌داران و صاحبان اسباب‌بازی‌های پارک‌های شیراز، عنوان کردند.

تجمع‌کنندگان به سر دادن شعار «هیهات منا الذله» نیز پرداخته و قصد ورود به صحن علنی شورای شهر داشتند که از ورود آنان ممانعت شد.

به گفته رییس این اتحادیه، شهرداری شیراز به بهانه تعمیرات پارک، در محل نصب وسایل‌ شهربازی قصد تعطیل کردن پارک آزادی را دارند.

رییس این اتحادیه در این خصوص گفت: “با تجربه‌ای که داریم از جمله تعمیر چند ساله دریاچه این پارک؛ شاید این مرحله از تعمیرات تا ماه‌ها و حتی سال‌ها به طول انجامد و این موضوع ضربه‌ سختی به ما وارد می‌سازد. حدود ۱۰۰ خانواده از محل غرفه‌ها و اسباب بازی‌های پارک آزادی شهر شیراز ارتزاق می‌کنند که در صورت تعطیلی این مکان تا پس از تعطیلات عید نوروز، این خانواده‌ها در فشار مضاعف قرار می‌گیرند. برخی از ما با هزینه میلیاردی، اسباب بازی‌هایی مطابق آنچه شهرداری خواسته بود را در شهربازی پارک آزادی نصب کرده‌ایم و اکنون می‌گویند که همه را کنده و با خود ببرید!!”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید