خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا –  طی روز گذشته و امروز، ۲ و ۳ بهمن ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۴ کارگر در شهرهای تهران و ملارد دچار حادثه شدند. در جریان این حوادث ۱ کارگر مصدوم شد و ۳ کارگر دیگر نیز جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز گذشته چهارشنبه ۲ بهمن‌ماه ۱۳۹۸، حادثه‌ای برای کارگران مشغول به کار در زیر پل آزادگان تهران اتفاق افتاد که در نتیجه آن یکی از کارگران زیر آوار محبوس شد.

از قرار معلوم پس از حضور عوامل امداد و نجات مشخص شد که علت حادثه سستی خاک بوده و کارگر مصدوم نیز که تا کمر زیر خاک بود، نجات پیدا کرد.

مرگ ۳ کارگر در ملارد

به گزارش صدا و سیما، در اثر حریق یک کارگاه غیر مجاز تولید درزگیر خودرو در زیر زمین یک واحد مسکونی در ملارد، سه کارگر جان خود را از دست دادند.

رئیس سازمان آتش نشانی ملارد در این خصوص گفت: “در پی اطلاع از حریق یک واحد مسکونی در ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه امروز در منطقه مطهری غربی سرآسیاب، ماموران آتش نشانی بلافاصله در محل حاضر شده و اقدام به اطفای حریق کردند”.

وی افزود: “ماموران در محل متوجه شدند زیر زمین یک مجتمع مسکونی سه طبقه به یک کارگاه غیر مجاز تولید لوازم خودرو تبدیل شده بود و در اثر حریق گسترده ابر و فوم‌های موجود در کارگاه ۴۰ متری، سه کارگر شامل دو زن ۲۵  و ۴۰ ساله و یک مرد ۳۲ ساله در محل حادثه جان خود را از دست دادند”.

رئیس سازمان آتش نشانی ملارد ادامه داد: “این کارگاه به طور کامل در آتش سوخت و با توجه به فوت این سه کارگر تحقیقات قضایی در خصوص موضوع در دست اقدام است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید