خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان بندرعباس

اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان بندرعباس

خبرگزاری هرانا – بامداد امروز پنج شنبه ۳ بهمن ۹۸، یک زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با “مواد مخدر” به اعدام محکوم شده بود، در زندان بندرعباس اعدام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایرنا، امروز پنج شنبه ۳ بهمن ماه ۱۳۹۸، حکم اعدام یک زندانی در زندان بندرعباس در استان هرمزگان به اجرا درآمده است.

بر اساس این گزارش، هویت این زندانی که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بود، “عیسی زمین گرفته” عنوان شده است. اعدام او بدون اطلاع به خانواده وی صورت گرفته است.

عیسی زمین گرفته، که با نامهای دیگری از جمله “عیسی زمین کوفته، عیسی بشگردی و عیسی بشکردی” نیز شناخته می شد اهل روستای زهوکی شهرستان میناب بوده و در رسانه های دولتی با لقب “تمساح خلیج فارس” معروف شده بود.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۹ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹) دستکم ۲۴۸ شهروند اعدام شدند و ۱۰۸ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملا عام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۵ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

عیسی بشگردی

عیسی زمین گرفته (عیسی بشگردی)

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید