خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  گزارشی از وضعیت پویا پورمند و وحید حسنی، دو زندانی سیاسی در اوین

گزارشی از وضعیت پویا پورمند و وحید حسنی، دو زندانی سیاسی در اوین

خبرگزاری هرانا – پویا پورمند و وحید حسنی دو زندانی سیاسی از آذرماه امسال دوره محکومیت خود را در زندان اوین سپری می‌کنند. این دو شهروند سال ۹۳ توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و توسط دادگاه انقلاب تهران هر کدام به تحمل ۳ سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پویا پورمند و وحید حسنی دو زندانی سیاسی دوره محکومیت خود را در زندان اوین سپری می‌کنند.

پویا پورمند و وحید حسنی در سال ۹۳ به دلیل فعالیت در شبکه‌های مجازی توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و در شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین توسط محمد نصیرپور تفهیم اتهام شدند. آنها مدتی بعد با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد شدند.

این افراد فروردین ماه امسال توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری از بابت اتهامات توهین به رهبری و فعالیت تبلیغی علیه نظام محاکمه شدند. دادگاه نهایتا هر یک از آنها را از بابت اتهام توهین به رهبری به ۲ سال حبس تعزیری و از بابت اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به یک سال حبس تعزیری محکوم کرد.

دادگاه در خصوص این حکم به یادداشت‌های این افراد در صفحات شخصی‌شان در فیسبوک استناد کرده بود.

حکم صادره علیه این افراد نهایتا در دادگاه تجدید نظر استان تهران عینا تائید شد.

با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۲ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “توهین به رهبری” در خصوص این افراد قابل اجرا خواهد بود.

پویا پورمند و وحید حسنی هر دو متولد سال ۱۳۶۷ هستند. آنها در آذرماه ۱۳۹۸ بازداشت و جهت تحمل حبس به اندرزگاه ۸ زندان اوین منتقل شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید