خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  یک زندانی در زندان اصفهان اعدام شد

یک زندانی در زندان اصفهان اعدام شد

خبرگزاری هرانا – حکم یک زندانی در زندان اصفهان که پیشتر از بابت اتهامات مربوط به مواد مخدر و حمل سلاح به اعدام محکوم شده بود در تاریخ ۱۶ دی ماه به اجرا در آمده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، در تاریخ ۱۶ دی‌ماه ۹۸، به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، حکم یک زندانی که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر و حمل سلاح» به اعدام محکوم شده بود، در زندان دستگرد اصفهان به اجرا درآمد.

هویت این زندانی علی عشوری احراز شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: «علی عشوری سال ۸۷ به اتهام حمل مواد مخدر از نوع شیشه و هروئین و ۴۰ قبضه سلاح گرم بازداشت شد»، وی در ادامه گفت: «این بار که در ماشین او بوده، برای خودش نبود و صاحب اصلی بار فرار کرد».

گفتنی است، یک زندانی دیگر که با اتهام «قتل عمد» به قصاص نفس محکوم شده بود نیز به همراه علی عشوری به سلول انفرادی منتقل شده بود. این زندانی با اخذ مهلت و یا رضایت از خانواده شاکی به بند خود بازکشته است.

اعدام علی عشوری تا لحظه تنظیم این خبر و با وجود گذشت دو هفته از سوی رسانه‌های داخل ایران اعلان نشده است.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۹ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹) دستکم ۲۴۸ شهروند اعدام شدند و ۱۰۸ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملا عام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۵ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید