خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران شهرداری بندرلنگه

معوقات مزدی کارگران شهرداری بندرلنگه

خبرگزاری هرانا – کارگران شهرداری بندرلنگه از معوقات مزدی ۵ ماه خود خبر دادند. به گفته یکی از کارگران “اکنون در وضعیت بسیار بدی قرار گرفته‌ایم و در بعضی مواقع به نان شب محتاجیم و دیگر مغازه‌ها جنس نسیه هم به ما نمی‌دهند”.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از فارس، کارگران شهرداری بندرلنگه در استان هرمزگان نزدیک به ۵ ماه است که هیچ‌گونه حقوقی دریافت نکرده‌اند.

بر اساس این گزارش،‌ چندین سال است حقوق کارگران شهرداری بندرلنگه به‌موقع پرداخت نمی‌شود، به طوری که یک کارگر ماه‌ها باید چشم‌انتظار حقوق خود بماند که زمان پرداخت آن مشخص نیست.

به گفته یکی از کارگران:‌ “۵ ماه حقوق را پرداخت نکردند که اکنون در وضعیت بسیار بدی قرار گرفته‌ایم و در بعضی مواقع به نان شب محتاجیم و دیگر مغازه‌ها جنس نسیه هم به ما نمی‌دهند”.

وی افزود: “بیشتر کارگران برای اینکه خانواده‌شان گرسنه نماند حتی نان را هم از نانوایی قرض می‌کنند”.

صادق تاروتی رئیس شورای اسلامی شهر بندرلنگه، در خصوص مشکلات و حقوق معوقه پرسنل و کارگران شهرداری، گفت: “شنبه هفته آینده به اتفاق اعضای شورا قرار است با مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان نشستی داشته باشیم که این مشکل مرتفع شود”.

شهرداری بندرلنگه دو سه سالی درگیر حواشی زیادی شده است، از مطرح شدن تخلفات شهرداری سابق تا استعفای شهردار و عضو شورای فعلی، اکنون این ارگان به روزهای بحرانی خود نزدیک شده است و حال نزدیک به دو هفته است که این شهرداری به وسیله سرپرست اداره می‌شود. حال که به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم شرایط سختی برای کارگران این شهرداری رقم خورده است و با پنج ماه حقوق معوقه و عدم پرداخت عیدی و پاداش در ماه آتی چالش‌های اساسی پیش روی این مجموعه است لذا انتظار می‌رود شورای شهر در انتخاب شهرداری جهادی و توانمند و باتجربه تعجیل کنند و استاندار هرمزگان با تدبیر خود این مجموعه را از این چالش خارج سازد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید