خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  تجمع تعدادی از شهروندان زاهدان در اعتراض به حذف سخنرانی مولوی عبدالحمید در شبکه استانی

تجمع تعدادی از شهروندان زاهدان در اعتراض به حذف سخنرانی مولوی عبدالحمید در شبکه استانی

خبرگزاری هرانا – امروز سه شنبه ۱ بهمن‌ماه، جمعی از شهروندان ساکن زاهدان در اعتراض به قطع سخنرانی مولوی عبدالحمید، از علمای شناخته شده اهل سنت در شبکه استانی هامون، در خیابان دانشگاه این شهر دست به تجمع زدند. مولوی عبدالحمید، روز ۲۸ دی‌ماه، در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران که با حضور حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران و شماری از مسئولین عالی رتبه کشوری و استانی در چابهار برگزار شد، از ضعف صدا و سیما و عدم رسیدگی کافی مسئولین حکومتی انتقاد کرده بود. گفته می شود در جریان این تجمع شماری از شهروندان نیز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، امروز ۱ بهمن‌ماه ۱۳۹۸، جمعی از شهروندان ساکن زاهدان در اعتراض به قطع سخنرانی مولوی عبدالحمید، از علمای شناخته شده اهل سنت در شبکه استانی هامون، در خیابان دانشگاه این شهر دست به تجمع زدند.

معترضان قطع ناگهانی برنامه هنگام سخنرانی مولوی عبدالحمید را مصداق سانسور و نقض آزادی بیان دانسته و معتقدند که این شبکه توسط افراط‌‌ گرایان اداره می‌شود و «رویکردی تبعیض‌آمیز در رابطه با مسایل قومی و مذهبی ساکنان این استان» دارد.

گزارش شده است که در جریان این تجمع چندین شهروند معترض توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند.

هویت یکی از بازداشت شدگان “امید (نعیم) براهویی” عنوان شده است. از هویت سایر بازداشت شدگان تا لحظه تنظیم این گزارشی اطلاعی در دست نیست.

گفتنی است که روز شنبه ۲۸ دی‌ماه، شبکه استانی هامون، پخش زنده سخنرانی مولوی عبدالحمید، از علمای برجسته اهل سنت، در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران که با حضور حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران و شماری از مسئولین عالی رتبه کشوری و استانی در چابهار برگزار شده بود را متوقف کرده و بعد از اتمام سخنرانی او مجددا به پخش زنده بازگشته است.

در این گزارش آمده است که در این سخنرانی مولوی عبدالحمید از ضعف صدا و سیما و عدم رسیدگی کافی مسئولین حکومتی انتقاد کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید