خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  سهیل عربی به زندان تهران بزرگ منتقل شد

سهیل عربی به زندان تهران بزرگ منتقل شد

خبرگزاری هرانا – سهیل عربی، زندانی عقیدتی، صبح امروز سه‌شنبه ۱ بهمن ماه از زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شد. آقای عربی، مردادماه امسال از زندان تهران بزرگ به زندان اوین منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه ۱ بهمن ماه ۱۳۹۸، سهیل عربی، زندانی عقیدتی از زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای عربی در این خصوص به هرانا گفت: “ساعت ۱۱ صبح امروز به سهیل عربی گفته شد وسایل خود را جمع کند و از بند ۸ زندان اوین به بند ۴ این زندان منتقل می‌شود. پس از خروج آقای عربی از بند او را سوار بر خودرویی کرده و به تیپ ۵ زندان تهران بزرگ منتقل کردند”.

این منبع مطلع در ادامه به هرانا گفت: “سهیل عربی طی ماه گذشته به شعبه ۷ دادسرای اوین احضار شد و به او گفته شد پرونده‌ای در خصوص فعالیت‌هایش در زندان برایش تشکیل شده است. با این حال او از رفتن به دادسرا امتناع کرده بود”.

آقای عربی، مردادماه امسال همزمان با بازداشت مادرش، فرنگیس مظلوم، از زندان تهران بزرگ به قرنطینه زندان اوین و پس از مدتی به بند ۸ این زندان منتقل شده بود. وی همچنین آبان ماه امسال جهت بازجویی به دفتر حفاظت اطلاعات قوه قضاییه منتقل شده و پس از ساعاتی به بند بازگردانده شده بود.

سهیل عربی از تاریخ ۱۶ آبان ماه ۱۳۹۲ در بازداشت و زندان به سر می‌برد و تمام این مدت از مرخصی نیز محروم بوده است.

وی همزمان با اینکه پس از تغییرات بسیار در روند دادرسی و احکام صادره در حال تحمل دوران محکومیت ۷ سال و شش ماهه خود در زندان تهران بزرگ بود، از بابت پرونده‌ای جدید که در زندان علیه وی مفتوح شده بود در تاریخ ۳۱ شهریور ۹۷ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهامات “فعالیت تبلیغی علیه نظام” و “تشویش اذهان عمومی” به ۳ سال حبس، ۳ سال تبعید و جزای نقدی محکوم شد.

روز شنبه ۴ آبان ماه ۹۸، سهیل عربی، از اعزام به بیمارستان محروم شد. مخالفت با اعزام آقای عربی به بیمارستان به دلیل الزام مسئولین زندان در پوشیدن لباس زندان و اعزام با دستبند و پابند صورت گرفته است. همچنین بر خلاف قوانین زندان ها، به وی گفته شده که هزینه عمل جراحی “ترومای بلانت” را به مبلغ ۶۰ میلیون تومان باید شخصا بپردازد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید