خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام  >  یک زندانی در زندان عادل آباد شیراز اعدام شد

یک زندانی در زندان عادل آباد شیراز اعدام شد

خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه ۳۰ دی ماه، یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، در زندان عادل آباد شیراز اعدام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سحرگاه روز دوشنبه ۳۰ دی ماه ۱۳۹۸، یک زندانی در زندان عادل آباد شیراز اعدام شد.

هویت زندانی اعدام شده “ثارالله میرشکاری” توسط هرانا احراز شده است.

آقای میرشکاری اهل یکی از روستاهای اطراف شهر کازرون است. او حدود ۸ سال پیش از بابت اتهام قتل در منطقه شکار بازداشت و به اعدام محکوم شد و نهایتا طی روزهای گذشته به سلول‌های انفرادی این زندان منتقل شده بود.

اعدام آقای میرشکاری تا لحظه تنظیم این خبر از سوی نهادهای مربوطه اعلام نشده است.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۹ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹) دستکم ۲۴۸ شهروند اعدام شدند و ۱۰۸ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملا عام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۵ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید