خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  یاشار سلطانی به دادسرا احضار شد

یاشار سلطانی به دادسرا احضار شد

خبرگزاری هرانا – یاشار سلطانی، روزنامه نگار و مدیرمسئول سایت معماری نیوز روز دوشنبه ۳۰ دی ماه به دادسرا احضار شد. آقای سلطانی دلیل این احضار را شکایت محمدباقر قالیباف، شهردار سابق تهران از خود عنوان کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یاشار سلطانی، روزنامه نگار و مدیرمسئول سایت معماری نیوز که روز دوشنبه ۳۰ دی ماه ۱۳۹۸ به دادسرا احضار شد.

یاشار سلطانی روز گذشته با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در این خصوص نوشت: “دلیل احضار امروزم در دادسرا شکایت قالیباف از من بود. هدفش ساکت کردنم در انتخابات است. پرونده تخلفاتش در اختیار شورای نگهبان است و حق مردم است که در جریان آنها قرار بگیرند. اگر کسی در دستگاه‌های نظارتی جرات پرسش از قالیباف را ندارد، من در دادگاه افکار عمومی از او خواهم پرسید”.

یاشار سلطانی پیش از این سابقه بازداشت و محکومیت دارد. او در شهریورماه ۹۵ به اتهام افشای اسناد سازمان بازرسی کل کشور در ماجرای املاک شهرداری به دادسرا احضار شده بود، اما به علت ناتوانی در تودیع وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی بازداشت و در تاریخ ۲۲ آبان ماه همان سال با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود. آقای سلطانی در اسفندماه سال ۹۷ توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به اتهامات “جمع آوری و انتشار اطلاعات طبقه بندی شده مربوط به سازمان بازرسی کشور”، “نشر مطالب خلاف واقع به قصد تشویش اذهان عمومی”، “افترا نسبت به شرکت عمران تکلار” و “تهدید نسبت به شرکت عمران تکلار” به ۵ سال حبس تعزیری و دو سال ممنوعیت از عضویت در احزاب، گروه‌ها، دسته‌جات سیاسی، فعالیت در فضای مجازی و رسانه‌ها و مطبوعات و خروج از کشور محکوم شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید