خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  اعتصاب غذای اسماعیل گرگیج در زندان اوین

اعتصاب غذای اسماعیل گرگیج در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – اسماعیل گرگیج، شهروند بلوچ محبوس در زندان اوین، از روز یکشنبه ۲۹ دی ماه دست به اعتصاب غذا زده است. اعتصاب غذای این زندانی در اعتراض به عدم انتقال وی از زندان اوین به زندان محل زندگی خود صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، اسماعیل گرگیج، شهروند بلوچ محبوس در زندان اوین، از روز یکشنبه ۲۹ دی ماه ۱۳۹۸ دست به اعتصاب غذا زده است.

اعتصاب غذای این زندانی در اعتراض به عدم انتقال وی از زندان اوین به زندان محل زندگی خود صورت گرفته است.

خانواده آقای گرگیج هر هفته برای ملاقات این شهروند زندانی باید از استان سیستان و بلوچستان به تهران سفر کنند که با توجه به مسافت طولانی و خطرات جاده‌ای، آقای گرگیج خواستار انتقال به زندان شهرستان محل زندگی‌ خود است.

اسماعیل گرگیج در سال ۹۶ به دلیل فعالیت های خود در فضای مجازی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مدت ۳ ماه در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین نگهداری شده بود.

این زندانی سنی مذهب بلوچ در آذرماه سال ۹۷ توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در اسفندماه همان سال در مرحله تجدید نظر به ۴ سال و ۹ ماه حبس تعزیری کاهش پیدا کرد.

اسماعیل گرگیج، ۳۲ ساله است و هم اکنون در بند ۸ زندان اوین به سر می‌برد.

بسیاری از زندانیان در ایران به عنوان آخرین راه برای رسیدن به خواسته‌هایشان دست به اعتصاب غذای اعتراضی می‌زنند. بسیاری از این اعتصاب‌ها در اعتراض به عدم رسیدگی به مشکلات پرونده، مراعات نشدن حقوق زندانی و یا بازداشتی و بلاتکلیفی‌های بلندمدت بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید