خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  اعتراضات دیماه ۹۶؛ اسحاق تقی زاده از زندان اوین آزاد شد

اعتراضات دیماه ۹۶؛ اسحاق تقی زاده از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – اسحاق تقی زاده، زندانی سیاسی روز شنبه ۲۸ دیماه از زندان اوین آزاد شد. آقای تقی زاده پیشتر در جریان اعتراضات سراسری دیماه ۹۶ در ایلام بازداشت و توسط دادگاه انقلاب به شش ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، اسحاق تقی زاده، زندانی سیاسی روز شنبه ۲۸ دیماه ۱۳۹۸ از زندان اوین آزاد شد.

اسحاق نقی زاده پیشتر در جریان اعتراضات سراسری دیماه ۹۶ توسط ماموران اطلاعات سپاه در ایلام بازداشت شده بود.

پرونده وی از دادگاه انقلاب ایلام به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران ارجاع داده شد و نهایتا توسط قاضی ابوالقاسم صلواتی به تحمل شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

حکم صادره علیه آقای تقی زاده نهایتا در دادگاه تجدیدنظر عینا تائید و به او ابلاغ شد. آقای تقی زاده خردادماه امسال بازداشت و برای تحمل دوران محکومیت خود به اندرزگاه ۸ زندان اوین منتقل شده بود.

اسحاق تقی زاده، ۲۹ ساله و دانشجوی مقطع کارشناسی رشته کشاورزی است.

در اعتراضات اواخر سال ۹۶ که بعضاً با عنوان «اعتراضات دی ماه» از آن یاد می‌شود، تعداد پرشماری از افراد در شهرهای مختلف بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند. طی این اعتراضات در سراسر ایران دستکم ۲۵ تن کشته و حدود ۵ هزار نفر نیز بازداشت شدند.

رحمانی فضلی، وزیر کشور در آخرین گفتگوی خود در این باره اذعان کرد: “اعتراضات دی ماه ۹۶ در ۱۰۰ شهر ایران روی داد که این اعتراضات در ۴۰ شهر به خشونت کشیده شد”. چندی پیش نیز علی ربیعی، وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اعتراضات دی ماه ۹۶ گفت که این اعتراضات ۱۶۰ شهر کل کشور را در بر گرفت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید