خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت دو کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت دو کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی امروز و روز گذشته، ۲۸ و ۲۹ دی ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، دو کارگر در شهرهای آبادان و کرج دچار حادثه شدند. طی این حوادث یک کارگر مصدوم و کارگر دیگر جان باخت. در خبری دیگر بنابر گفته مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی از ابتدای سال جاری تاکنون، ۱۵ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در این استان جان خود را از دست داده‌اند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از رکنا، امروز یکشنبه ۲۹ دی‌ماه ۱۳۹۸، ریزش آوار در شهرستان آبادان موجب مصدومیت یک کارگر ساختمانی شد.

شهرام بختیاری، مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خرمشهر گفت: “طی تماس شهروندان، یک مورد ریزش آوار که منجر به گیر کردن کارگر ساختمانی زیر آوار شده بود، در منطقه طالقانی خیابان شقایق اطلاع داده شد و بلافاصله ۲ تیم عملیاتی به محل حادثه اعزام شدند”.

وی ادامه داد: “آتش نشانان ضمن انجام اقدامات پیشگیرانه مصدوم را از زیر آوار بیرون آورده و به عوامل اورژانس تحویل دادند”.

مرگ یک کارگر در کرج

به گزارش موکریان، روز شنبە ۲۸ مهرماه، یک کارگر ساختمانی در کرج در پی سقوط از داربست یک ساختمان جان خود را از دست داده است.

این کارگر در حین جوشکاری بر روی اسکلت آهنی در ساختمانی نیمەکارە، از بالای اسکلت به پایین پرت شده و به علت شدت جراحات وارده جان باخته است.

بر اساس این گزارش، هویت کارگر جان باخته “شهرام احمدپور، ۲۹ ساله، اهل شهرستان سقز” عنوان شده است.

طی سال جاری؛ مرگ ۱۵ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در استان مرکزی

به گزارش ایرنا، محمدتقی آبایی‌هزاوه، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: “از ابتدای سال جاری تاکنون، ۱۵ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست داده‌اند. این آمار در مدت مشابه سال قبل ۲۱ نفر بوده است”.

وی با بیان اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار استان مرکزی در سال جاری در بخش ساختمان و صنعت به وقوع پیوسته است، اظهار داشت: “در مجموع ۲۴۱ حادثه کار در سال جاری در استان به وقوع پیوسته که این حوادث نیز در مقایسه با ۲۹۸ حادثه کار پارسال، ۲۰ درصد کاهش یافته است”.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: “بیشترین وقوع حوادث ناشی از کار سال جاری این استان به ترتیب در شهرستان‌های اراک، ساوه و زرندیه بوده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید