خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران پروژه آبرسانی سد گاران

معوقات مزدی کارگران پروژه آبرسانی سد گاران

خبرگزاری هرانا – حدود ۱۰۰ نفر از کارگران پروژه آبرسانی سد گاران در سنندج ۴ تا ۶ ماه حقوق معوقه دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران پروژه آبرسانی سد گاران در سنندج، نسبت به عدم پرداخت معوقات مزدی مقابل استانداری این شهر، اعتراض کردند.

به گفته این کارگران: “ما نزدیک به ۱۰۰ نفر هستیم که برای شرکت شایگان مهر آپادانا در پروژه آبرسانی سد گاران کار می‌کردیم اما نزدیک به سه ماه است که شرکت تعطیل و معوقات مزدی کارگران پرداخت نشده است”.

آنان می‌افزایند: “در شرایط گرانی و مشکلات معیشتی چطور می‌توان با چند ماه حقوق معوقه یک خانواده را اداره کرد؟”

طبق اظهارات کارگران معوقات مزدی کارگران بین ۴ تا ۶ ماه است که بعد از سه ماه تعطیلیِ شرکت، هنوز پرداخت نشده است.

میکائیل صدیقی، رئیس هیات مدیره کانون کارگران ساختمانی استان کردستان، در این خصوص گفت: “کارگران ساختمانی در استان کردستان، وضعیت نامناسبی دارند و بیشتر سال را بیکارند”.

وی افزود: “در روزهای گذشته، انجمن صنفی کارگران ساختمانی وضعیت این کارگران را از همه‌ی نهادهای مربوطه در شهرستان مریوان پیگیری کرد اما چون به نتیجه‌ای نرسیدیم، امروز این کارگران یک مینی‌بوس گرفتند و ناچاراً به سنندج (مرکز استان) رفتند”.

صدیقی، تصریح کرد: “امیدواریم استانداری به مطالبات و خواسته‌های این کارگران توجه کند؛ وضعیت شغلی کارگران ساختمانی کردستان وخیم است و مسئولان باید هوای این قشر مظلوم را بیش از اینها داشته باشند”.

در این گزارش آمده است؛ شرکت پیمانکار که پروژه را از شرکت آب منطقه‌ای کردستان به پیمان گرفته، تجهیزات و ابزارهای خود را برای پرداخت بدهی‌ها به فروش رسانده و توقع کارگران برای پرداخت پول فروش بابت دستمزدهای معوق، تا امروز بی‌نتیجه مانده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید