خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  با پایان مرخصی؛ رضا غلامحسینی به زندان بندرعباس بازگشت

با پایان مرخصی؛ رضا غلامحسینی به زندان بندرعباس بازگشت

خبرگزاری هرانا – رضا غلامحسینی، فعال مدنی امروز شنبه ۲۸ دی ماه با پایان دوره مرخصی به زندان بندرعباس بازگشت. آقای غلامحسینی هم اکنون چهارمین ماه از مدت محکومیت ۱۸ ماهه خود را در زندان بندرعباس سپری می‌کند و در تاریخ ۲۳ دی ماه به مرخصی کوتاه مدت اعزام شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲۸ دی ماه ۱۳۹۸ رضا غلامحسینی، فعال مدنی با پایان دوره مرخصی به زندان بندرعباس بازگشت.

آقای غلامحسینی هم اکنون چهارمین ماه از مدت محکومیت ۱۸ ماهه خود را در زندان بندرعباس سپری می‌کند. او پیشتر در تاریخ ۲۳ دی ماه ۹۸ به مرخصی کوتاه مدت اعزام شد و امروز شنبه پس از پایان مرخصی و معرفی خود به زندان بندرعباس به قرنطینه زندان منتقل شده و گفته می‌شود روز دوشنبه به بند عمومی منتقل خواهد شد.

رضا غلامحسینی پیشتر در تاریخ ۳ مهرماه ۹۸، توسط نیروهای وزارت اطلاعات با اتهام اولیه‌ی “فعالیت تبلیغی علیه نظام” از طریق انتشار محتواهای انتقادی در صفحه شخصی خود بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد در بندرعباس منتقل شد. آقا غلامحسینی مدتی بعد و پس از پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات بندرعباس به زندان بندرعباس منتقل شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رضا غلامحسینی آذرماه امسال در دادگاه انقلاب بندرعباس برگزار شد. وی نهایتا از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام”به یک سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “توهین به رهبری” به ۲ سال حبس تعزیری و در مجموع به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد.

با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۲ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “توهین به رهبری”در خصوص وی قابل اجرا بود. با این حال نهایتاً با عدم اعتراض و تسلیم به رای از طرف آقای غلامحسینی این حکم به ۱۸ ماه حبس تعزیری کاهش پیدا کرد.

با صدور حکم قطعی، بازداشت موقت ایشان به اجرای حکم منجر شد و آقای غلامحسینی هم‌اکنون دوره محکومیت ۱۸ ماهه خود را در زندان بندرعباس سپری می‌کند.

پیشتر با مخالفت دادستان بندرعباس با صدور قرار وثیقه، از آزادی موقت این فعال مدنی ممانعت به عمل آمده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید