خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی امروز و روز گذشته ۲۵ و ۲۶ دی ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در دو حادثه جداگانه در شهرهای دماوند و جهرم دچار حادثه شده و جان باختند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایرنا، روز پنجشنبه ۲۶ دی‌ماه ۱۳۹۸، یک کارگر شاغل در یکی از کوره‌های آهکی در بخش کردیان از توابع شهرستان جهرم، در محل کار جان باخت.

محمد رحمانیان، مسوول روابط عمومی اورژانس شهرستان جهرم، ضمن اعلام این خبر گفت: “این کارگر ۵۰ ساله به دلیل سوخت بد بخاری گازسوز در هنگام استراحت به دلیل انتشار گاز مونوکسیدکربن در فضا و مسمومیت با این گاز جان خود را از دست داد”.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

مرگ دو کارگر در شهرستان دماوند

به گزارش ایرنا، روز چهارشنبه ۲۵ دی‌ماه، محمد علیپور، جانشین مسئول و سخنگوی آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دماوند از فوت دو کارگر افغانستانی در اثر سقوط در چاه خبر داد.

علیپور جزییات بیشتر از این حادثه را این گونه شرح داد: “عصر چهارشنبه طی تماس تلفنی یکی از شهروندان دماوندی با سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی دماوند مبنی بر سقوط دو کارگر افغانستانی در چاه در منطقه اصطلک، بلافاصله گروه عملیات نجات آتش‌نشانی دماوند، متشکل از ۶ نفر به محل حادثه اعزام شدند”.

وی با بیان اینکه در این عملیات نیروهای انتظامی و اورژانس نیز حضور داشتند، ادامه داد: “پس از حضور در محل و بررسی وضعیت حادثه، عملیات نجات دو کارگر از چاه ۳۸ متری فراهم شد و پس از چهارساعت تلاش، انتقال کارگران طی دو مرحله انجام شد”.

 علیپور افزود: “متاسفانه با وجود تلاش‌های بسیار به دلیل جراحت سنگین در اثر ضربه شدید وارد شده، هر دو کارگر در بیمارستان جان خود را از دست دادند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید