خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  انتقال عادل مکرمی به زندان ارومیه همزمان با آزادی فخرالدین اسریسی

انتقال عادل مکرمی به زندان ارومیه همزمان با آزادی فخرالدین اسریسی

خبرگزاری هرانا – فخرالدین اسریسی، زندانی سیاسی، روز چهارشنبه ۲۵ دی ماه به صورت مشروط از زندان ارومیه آزاد شد. بر اساس گزارش دیگری از همین زندان، عادل مکرمی، پناهنده سیاسی که چندی پیش دولت ترکیه وی را به دولت ایران تحویل داده بود، به زندان ارومیه منتقل و هم اکنون در این محل نگهداری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فخرالدین اسریسی، زندانی سیاسی روز چهارشنبه ۲۵ دی ماه ۱۳۹۸، از زندان ارومیه آزاد شد.

آزادی آقای اسریسی پس از تحمل دو سال و پنج ماه حبس و به صورت مشروط صورت گرفته است.

فخرالدین اسریسی، اهل اشنویه در تاریخ ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ توسط نیروهای اطلاعات سپاه در اشنویه بازداشت و بعد از سه هفته از بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه، به بند عمومی زندان ارومیه منتقل شد.

آقای اسریسی در تاریخ ۲۲ مهرماه ۹۶ توسط شعبه‌ی دوم دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی شیخلو از بابت اتهام “عضویت در در یکی از احزاب مخالف نظام” به ۵ سال حبس محکوم شد. این حکم پس از اعتراض به رای صادره، در دادگاه تجدیدنظر به ۳ سال حبس تقلیل یافت.

بنا بر گزارشی دیگز از این محل، عادل مکرمی، پناهنده سیاسی که چندی پیش توسط دولت ترکیه به دولت ایران تحویل داده شد، هم اکنون در زندان ارومیه نگهداری می‌شود.

به گفته یک منبع مطلع؛ اتهام مطروحه علیه این شهروند “عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام” عنوان شده است.

آقای مکرمی چندی پیش به همراه چند تن دیگر از پناهندگان ایرانی در ترکیه به ایران تحویل داده شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید