خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  پنج متهم در تهران مجموعا به تحمل ۳۷۰ ضربه شلاق محکوم شدند

پنج متهم در تهران مجموعا به تحمل ۳۷۰ ضربه شلاق محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – پنج متهم یک پرونده در تهران، در کنار سایر مجازات ها هرکدام به تحمل ۷۴ ضربه شلاق محکوم شدند. ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می‌کند، این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از خراسان، ۵ متهم در تهران به تحمل ۳۷۰ ضربه شلاق محکوم شدند.

بر اساس این گزارش، رسیدگی به این پرونده از سال ۹۵، در پی سرقت های متعدد منازل در منطقه شرق تهران در دستور کار پلیس تهران قرار گرفت که پس از تحقیقات، پلیس موفق به بازداشت متهمین شد.

متهمان که هویت آنها در این گزارش کامران “سیروس”، “میثم”، “میلاد” و “حمید” عنوان شده است توسط دادگاه کیفری ۲ تهران محاکمه شدند.

بر اساس حکم صادره، هرکدام از متهمین در کنار مجازات حبس و رد مال هرکدام به ۷۴ ضربه شلاق نیز محکوم شدند و این حکم در دیوان عالی مورد تایید قرار گرفته است.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید