خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  حمزه درویش به بند عمومی زندان رجایی شهر بازگردانده شد

حمزه درویش به بند عمومی زندان رجایی شهر بازگردانده شد

خبرگزاری هرانا – حمزه درویش، زندانی سنی مذهب زندان رجایی شهر کرج روز چهارشنبه ۱۸ دی ماه، پس از ۲۰ روز به بند عمومی این زندان منتقل شد. آقای درویش در تاریخ ۳۰ آذرماه امسال همراه با ضرب و شتم به یکی از سلول‌های انفرادی زندان رجایی شهر منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۱۸ دی ماه ۱۳۹۸، حمزه درویش، زندانی سنی مذهب زندان رجایی شهر کرج از سلول انفرادی به بند عمومی این زندان بازگردانده شد.

گفته می‌شود حمزه درویش در این مدت علاوه بر اذیت و آزار، از حمام، داشتن پتو و لباس گرم نیز محروم بوده و با وجود درد در کلیه تنها با دادن چند مسکن به وی اکتفا کرده و از رسیدگی مناسب پزشکی محروم بوده است.

حمزه درویش صبح روز شنبه ۳۰ آذرماه همراه با ضرب و شتم به سلول انفرادی منتقل شده بود.

پیشتر یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفته بود: “آقای درویش به بهانه احضار به دفتر معاونت زندان، حسن قبادی، به بیرون سالن منتقل می‌شود اما پس از گذشت نیم ساعت، از همبندی های خود درخواست کمک می‌کند. پس از پیگیری های سایر زندانیان ابتدا محمد گودرز، رئیس اندرزگاه از موضوع ابراز بی اطلاعی می‌کند اما پس از دو ساعت می گوید، آقای درویش به انفرادی منتقل شده و باید مدتی آنجا بماند”. به گفته این مطلع مطلع آقای درویش در تاریخ ۲۷ آذرماه توسط محمدی، رئیس حفاظت زندان به دلیل شکایت از رئیس زندان و رئیس اندرزگاه ۷ در پی جعل مدرک و انتقال اجباری او به زندان لاکان رشت و همچنین نوشتن نامه ای درخصوص حقوق زندانیان مورد بازجویی قرار گرفته بود.

حمزه درویش قبل از انتقال به سلول انفرادی، توسط رئیس حفاظت زندان مورد بازجویی قرار گرفته و او را به اتهاماتی ازجمله نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی متهم کرده بود. او دو روز بعد با دستور رئیس زندان به سلول انفرادی برده شد و در این مدت همراه با دست‌بند و پابند در سلول انفرادی نگهداری شده است.

چندی پیش هرانا در گزارشی از انتقال اجباری آقای درویش به زندان لاکان رشت و جعل مدرک مسئولان زندان برای این انتقال خبر داده بود.

حمزه درویش، زندانی ۲۵ ساله اهل تالش مدعی است در سال ۹۳ نیروهای یک گروه بنیادگرای مستقر در سوریه با فریب، او را به ترکیه کشانده و سپس به سوریه منتقل کرده‌اند. مدتی را در زندان داعش بوده و سپس با دریافت امان نامه ای از سفارت ایران در ترکیه به ایران فرار کرده و خود را به نیروهای امنیتی معرفی کرده است و حتی این شانس را داشته که با قید ضمانت آزاد باشد و به شغل پرورش بلدرچین مشغول شود.

حمزه درویش پس از یک سال آزادی با قرار وثیقه مجددا بازداشت و در دادگاهی پر ابهام به ۱۵ سال حبس محکوم شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید