خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  هفت متهم سیاسی مجموعا به ۱۱ سال و ۷ ماه حبس محکوم شدند

هفت متهم سیاسی مجموعا به ۱۱ سال و ۷ ماه حبس محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته، هفت متهم سیاسی در شهرهای بوکان و پاوه به نام های فرهاد مجیدزاده، سمکو معروفی، شاهو خضری، هومن فیضی، ژاکا اسماعیل‌پور، دلشاد فرجی و هنر حسینی مجموعا به ۱۱ سال و ۷ ماه حبس محکوم شدند. این شهروندان به صورت جداگانه در تاریخ ۲۳ مهر ۹۸، در جریان برگزاری یک تجمع اعتراضی در ارتباط با مسائل منطقه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و با اتمام بازجویی‌ها، با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، طی روزهای گذشته “فرهاد مجیدزاده، فرزند صادق” توسط دادگاه انقلاب کرمانشاه از بابت اتهام “همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شده است.

او مهرماه ۸۷ بازداشت شده و پس از یک ماه بازجویی با تودیع قرار وثیقه‌ ۱۲۰ میلیون تومانی موقتا آزاد شده بود.

در خبری دیگر اخیرا چهار فعال مدنی از اهالی بوکان به نام‌های “سمکو معروفی”، “شاهو خضری”، “هومن فیضی” و “ژاکا اسماعیل‌پور” توسط شعبه‌ ۱۰۱ دادگاه کیفری شهرستان بوکان از بابت اتهام “اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمع غیرقانونی” محاکمه و به حبس محکوم شدند.

بر اساس احکام صادره، “سمکو معروفی” به ۲ سال حبس، “شاهو خضری” به یک سال حبس، “هومن فیضی” به ۴ ماه حبس و “ژاکا اسماعیل‌پور” به ۳ ماه حبس محکوم شده‌اند.

بر اساس این گزارش، حکم “سمکو معروفی” روز ۱۹ آذر به وی ابلاغ شده است. سایر افراد هم روز ۱ دی‌ماه مورد محاکمه قرار گرفتند و روز ۵ دی‌ماه احکام به آنها ابلاغ شده است.

این شهروندان در تاریخ ۲۳ مهر ۹۸، در جریان برگزاری تجمع در اعتراض به مسائل منطقه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و با اتمام بازجویی‌ها، با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بودند.

بنا بر گزارشی دیگر از شهرستان پاوه، دو شهروند به نام‌های “دلشاد فرجی” و “هنر حسینی” توسط دادگاه کیفری ٢ این شهرستان از بابت اتهام “اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمع غیرقانونی” هرکدام به سه سال حبس تعلیقی به مدت دو سال، شش ماه حبس تعزیزی و ٧۴ ضربه شلاق محکوم شده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید