خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  جلسه دادگاه تجدید نظر ۱۳ تن از کارگران هفت تپه برگزار خواهد شد

جلسه دادگاه تجدید نظر ۱۳ تن از کارگران هفت تپه برگزار خواهد شد

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه تجدید نظر ۱۳ تن از کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، فردا چهارشنبه ۱۸ دی ماه، در شعبه ۱۶ دادگاه تجدید نظر خوزستان، برگزار خواهد شد. این شهروندان پیشتر توسط دادگاه بدوی هر یک به ۸ ماه حبس تعزیری و ۳۰ ضربه شلاق محکوم شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، جلسه دادگاه تجدید نظر ۱۳ تن از کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، روز چهارشنبه ۱۸ دی ماه، در شعبه ۱۶ دادگاه تجدید نظر خوزستان، برگزار خواهد شد.

هویت ۱۳ کارگر مذکور در این گزارش فیصل ثعالبی، سید اسماعیل جعادله، عصمت کیانی، امید آزادی، محمد خنیفری، عادل عبدلخانی، محمد عبدلخانی، سجاد نبوتی، علی سواحلی، صاحب ظهیری، عادل سماعین، رستم عبدالله زاده، حسین انصاری عنوان شده است.

لازم به ذکر است که ۱۰ تن از این کارگران پیشتر توسط شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری شهرستان شوش که جلسه رسیدگی به آن در تاریخ ۲۳ مردادماه ۱۳۹۸ برگزار شده بود، هر یک به ۸ ماه حبس تعزیری و ۳۰ ضربه شلاق محکوم شده بودند.

در جلسه دادگاه اتهام “تجمع غیرقانونی در راستای تغییر مدیریت مجتمع و آزادی اسماعیل بخشی” علیه کارگران مطرح شده و فرزانه زیلابی به عنوان وکیل کارگران نیشکر هفت تپه به دفاع از آنان پرداخته بود.

لازم به یادآوری است که بدنبال تجمع روز پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه کارگران هفت تپه، تعدادی از این کارگران توسط عوامل انتظامی احضار و بازداشت شده بودند. این اتفاق در پایان روز پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه افتاده است که در آن گروهی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه بابت مطالبات صنفی خود و نارضایتی از عملکرد شورای اسلامی کار کارخانه تجمع کرده بودند.

در تاریخ ۲۲ مردادماه نیز هفت کارگر این مجتمع توسط شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری شهرستان شوش هر کدام به هشت ماه حبس تعلیقی و ۳۰ ضربه شلاق تعلیقی محکوم شده بودند. یک نفر دیگر نیز اخیراً احضار شده بود.

در اواخر خردادماه سال جاری، فعالان کارگری مجتمع نیشکر هفت تپه به دنبال شکایت از دولت ایران به “کمیته آزادی انجمن” در سازمان جهانی کار نسبت به ادامه بازداشت و سرکوب فعالان کارگری، لیست اولیه شماری از کارگران هفت تپه، دوستان و اعضای خانواده آنها را منتشر کرده بودند که طی چند ماه بازداشت، احضار، تهدید یا مورد بازجویی قرار گرفته بودند.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید