خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, زندانیان  >  رضا زارعی از زندان تبریز آزاد شد

رضا زارعی از زندان تبریز آزاد شد

خبرگزاری هرانا – رضا زارعی، فعال ترک (آذربایجانی) که در تاریخ ۳۰ مهرماه ۹۸ جهت تحمل دوره محکومیت ۳ ماهه خود به زندان تبریز منتقل شده بود، روز دوشنبه ۹ دی‌ماه از زندان تبریز آزاد شد‌. آقای زارعی پیشتر توسط دادگاه انقلاب این شهر به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد و این حکم در مرحله تجدیدنظر به ۹۱ روز حبس تقلیل یافته بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۹ دی‌ماه ۹۸، رضا زارعی، فعال ترک (آذربایجانی) با پایان دوره محکومیت خود از زندان تبریز آزاد شد‌.

آقای زارعی پیشتر در تاریخ ۳۰ مهرماه ۱۳۹۸ در پی مراجعه به شعبه ۱۱ واحد اجرای احکام دادگستری تبریز بازداشت و جهت اجرای حکم به زندان تبریز منتقل شده بود.

آقای زارعی مهر ماه سال گذشته توسط نیروهای اطلاعات سپاه در شهر تبریز بازداشت شده بود. وی پس از ۱۷ روز بازداشت و بازجویی در بازداشتگاه این نهاد امنیتی به زندان تبریز منتقل شد و پس از سه روز با تودیع قرار ۵۰ میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

دادگاه بدوی این شهروند در شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز در تاریخ ۲۸ خردادماه ۹۸ برگزار شده بود. او در این دادگاه به اتهام “تخریب تابلوهای مغازه های اشخاص حقیقی و فعالیت تبلیغی علیه نظام و تشکیل گروه و دسته به منظور بر هم زدن امنیت و اجتماع و تبانی بر ضد امنیت داخلی کشور” به تحمل شش ماه حبس تعزیری محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدیدنظر که ۱۵ مهرماه سال جاری برگزار شده بود به ۹۱ روز حبس تقلیل یافته یافت.

گفته می‌شود بازداشت سال گذشته وی در ارتباط با کارزاری بوده است که راجع به اسامی بومی ایجاد کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید