خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۹ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۹ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز ۱۱ و ۱۲ دی ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۹ کارگر طی ۳ حادثه جداگانه در شهرهای تهران، خرم آباد و شوش دچار حادثه شدند. طی این حوادث، ۸ کارگر مصدوم شدند و یک تن دیگر جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صداوسیما، مدیر کارخانه فولاد پارس هفت تپه گفت: “اتفاقات شیمیایی ناشی از نفوذ آب باران به داخل پرس قراضه در هنگام کار موجب پاشیدن مواد مذاب به چهار کارگر شد”.

به گفته وی، کارگران مصدوم نخست به بیمارستان نظام مافی شوش و سپس از آنجا به بیمارستان اهواز منتقل شدند. این کارگران پس از تکمیل مراحل درمانی از بیمارستان مرخص شدند.

مصدومیت ۴ کارگر در تهران

به گزارش ایرنا، رضا امیر یگانه، معاون منطقه ۳ عملیات آتش نشانی شهر تهران گفت: “آتش سوزی فروشگاه مواد شوینده در طبقه سوم پاساژی ۶  طبقه در میدان تجریش به مصدومیت چهار نفر از کارگران این مجتمع تجاری منجر شد”.

وی افزود: “این حادثه ساعت ۲۳ و ۴۹ دقیقه شب گذشته در میدان تجریش به سامانه ۱۲۵ اعلام شد و بلافاصله ماموران دو ایستگاه آتش نشانی به همراه گروه امداد و نجات به محل آتش سوزی اعزام شدند”.

معاون منطقه ۳ عملیات آتش نشانی تهران ادامه داد: “گروه امداد و نجات سازمان با بستن دستگاه تنفسی به جستجو افراد گرفتار در داخل این پاساژ پرداختند و توانستند ۴ نفر از کارگران مغازه‌های همجوار  را که در طبقات دچار دودگرفتگی شده بودند، از محل حادثه خارج کرده و تحویل عوامل اورژانس دهند”.

مرگ یک کارگر در خرم آباد

به گزارش ایرنا، حمید علیرضایی، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خرم آباد از مرگ یک کارگر در این شهرستان خبر داد.

علیرضایی ضمن اعلام جزییات بیشتر از این حادثه گفت: “یک جوان ۳۰ ساله نصاب پرده هنگام کار در یک آپارتمان مسکونی به دلیل برق گرفتگی جان باخت”.

حمید علیرضایی افزود: “عصر امروز گزارش برق گرفتگی این کارگر، در آپارتمانی واقع در بلوار ۳۰ متری پژوهنده، به سامانه ۱۲۵ ستاد فرماندهی سازمان اطلاع رسانی شد و تیم‌های عملیاتی و امدادی به محل حادثه اعزام شدند”.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خرم آباد ادامه داد: “فرد حادثه دیده دچار شوک ناشی ار  برق گرفتگی شده و متاسفانه قبل از رسیدن عوامل امدادی جان باخته بود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید