خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  رسول چلداوی به ۵ سال و نیم حبس محکوم شد

رسول چلداوی به ۵ سال و نیم حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – رسول چلداوی، شهروند محبوس در زندان شیبان توسط توسط دادگاه انقلاب و دادگاه کیفری اهواز مجموعا به تحمل ۵ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شد. این حکم طی هفته گذشته صادر و در زندان به آقای چلداوی ابلاغ شده است. رسول چلداوی در تاریخ ۶ آبان ماه ۹۷ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از پایان مراحل بازجویی به زندان شیبان اهواز منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رسول چلداوی، شهروند محبوس در زندان شیبان توسط توسط دادگاه انقلاب و دادگاه کیفری اهواز مجموعا به تحمل ۵ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

این حکم طی هفته گذشته صادر و در زندان به آقای چلداوی ابلاغ شده است.

بر اساس حکم صادره توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب اهواز به ریاست قاضی مهدی شاهین، آقای چلداوی از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام جرم علیه امنیتی کشور” به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

بر اساس دادنامه صادره، به عنوان مجازات تکمیلی دو سال از دوره محکومیت آقای چلداوی در تبعید در زندان همدان اجرا خواهد شد.

این شهروند همچنین از بابت اتهام “پرتاب سنگ به ماموران ناجا” توسط شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو اهواز به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

گفته می‌شود وی طی دوران بازداشت در بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز از بابت مواردی ازجمله “تجمعات اعتراضی نسبت به کم ‌آبی و شوری آب در خرمشهر، شرکت در تجمعات عید فطر” جهت اخذ اعترافات اجباری تحت فشار قرار گرفته است.

آقای چلداوی روز دوشنبه ۹ دی ماه ۱۳۹۸ با دستور مقامات قضایی از زندان شیبان اهواز به زندان همدان منتقل شد اما به دلیل عدم پذیرش او توسط مسئولان زندان همدان مجدداً به زندان اهواز منتقل شده است..

رسول چلداوی، متولد ۱۳۶۹، از اهالی کوی علوی شهر اهواز است. او پیشتر در تاریخ ۶ آبان ماه ۹۷ پس از حمله مسلحانه به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز به همراه تعداد پرشماری از شهروندان در استان خوزستان بازداشت شد.

هرانا پیشتر طی دو گزارش به ترتیب هویت ۱۷ و ۱۳۳ و ۱۹ نفر از افرادی که پس از این جریان بازداشت شده بودند را احراز کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید