خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  هفت متهم در مشهد مجموعا به تحمل ۳۵۶ ضربه شلاق محکوم شدند

هفت متهم در مشهد مجموعا به تحمل ۳۵۶ ضربه شلاق محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – ۷ متهم در مشهد به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور در کنار سایر مجازات ها در مجموع به تحمل ۳۵۶ ضربه شلاق محکوم شدند. ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می‌کند، این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایسنا، امروز سه شنبه ۱۰ دی ماه ۱۳۹۸، سخنگوی قوه قضاییه از صدور حکم شلاق برای ۷ متهم در مشهد خبر داد.

بر اساس این گزارش، ۷ متهم این پرونده در مشهد به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور محاکمه شدند که در این پرونده موضوعاتی در حوزه اخلال در نظام عمده اقتصادی شبکه ای و پولشویی توسط یک باند قاچاق ارز مطرح بود.

هویت این شهروندان “محمود میرشکار”، “غلام سنگچوری”، “حمید خالقی”، “امیر طلوع شیخ زاده”، “عبدالغفور غلام”، “حیدر ناصری” و “نصیب الله” عنوان شده است.

بر اساس رای دادگاه متهمان در کنار مجازات های نقدی، تبعید و انفصال دائم از خدمات دولتی در مجموع به ۱۰۱ سال زندان و تحمل ۳۵۶ ضربه شلاق محکوم شدند.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید