خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  محمدقلی سیفی جهت تحمل حبس به زندان تبریز منتقل شد

محمدقلی سیفی جهت تحمل حبس به زندان تبریز منتقل شد

خبرگزاری هرانا – محمدقلی سیفی، شهروند اهل تبریز در تاریخ ۲ دی ماه پس از مراجعه به واحد اجرای احکام دادگستری تبریز بازداشت و جهت تحمل حبس راهی زندان تبریز شد. آقای سیفی پیشتر توسط دادگاه انقلاب این شهر به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. این حکم در دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی نیز عینا تایید شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۲ دی ماه ۱۳۹۸، محمدقلی سیفی، شهروند اهل تبریز پس از مراجعه به شعبه ۱۱ واحد اجرای احکام دادگستری تبریز بازداشت و جهت تحمل حبس راهی زندان تبریز شد.

این شهروند پیشتر توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی احراری به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری و ابطال سیمکارت خود محکوم شده بود. این حکم پس از مدتی در شعبه ۲۶ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی به ریاست قاضی میکائیل خوبیارپور عینا تایید و به وی ابلاغ شد.

براساس دادنامه صادره اتهام آقای سیفی “فعالیت تبلیغی علیه نظام” عنوان شده بود و مصداق مورد استناد دادگاه ایجاد و مدیریت یک گروه تلگرامی از طرف ایشان بوده است.

این شهروند در مهرماه سال ۹۷ توسط شعبه ۱۹ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان تبریز به ریاست حسین موسی زاده در خصوص گزارش اطلاعات سپاه عاشورا نسبت به اتهامات “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به مقدسات” مورد بازپرسی قرار گرفته و نهایتا از اتهام “توهین به مقدسات” تبرئه شده بود.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید