خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸, 14th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۲/۰۶ ساعت ۱۷:۴۸:۵۳

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران شهرداری مریوان و هپکو اراک / عدم پرداخت دستمزد حدود ۵ هزار کارگر در استان مرکزی

معوقات مزدی کارگران شهرداری مریوان و هپکو اراک / عدم پرداخت دستمزد حدود ۵ هزار کارگر در استان مرکزی

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۹ دی ماه، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت که نزدیک به ۵ هزار کارگر در این استان هستند که معوقات مزدی دارند. بنا بر خبری دیگر، کارگران شهرداری مریوان ۶ ماه است که حقوق و مزایای خود را دریافت نکردند. این کارگران با جمع نکردن زباله‌ها اعتراض خود را به عدم توجه مسئولان شهری به پرداخت مطالبات‌شان نشان دادند. همچنین معاون استاندار مرکزی، از عدم پرداخت مطالبات مزدی ۲ ماهه کارگران هپکو خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، در حال حاضر ۴۹۲۸ کارگر در استان دارای حقوق معوقه هستند.

بهروز اکرمی (معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی) در نشست کمیسیون کارگری با حضور مدیرکل سیاسی استانداری، فرماندار اراک، مدیران که در استانداری مرکزی برگزار شد، گفت: “در آذرماه سال گذشته، ۲۸۸ ماه حقوق معوقه در استان وجود داشت که این آمار در آذرماه ۹۸ به ۱۵۹ ماه کاهش یافته است. جمع کارگرانی که در آذرماه ۹۷ دارای حقوق معوقه بودند بالغ بر هشت هزار و ۱۲۵ نفر بوده که در آذرماه ۹۸ به ۴ هزار و ۹۲۸ نفر رسیده است و این امر نشان از کاهش مطالبات کارگری در استان دارد”.

معاون استاندار مرکزی اظهار کرد: “تعداد واحدهای تولیدی که حقوق معوقه داشتند از ۷۴ واحد در آذرماه ۹۷ به ۴۱ در آذرماه ۹۸ رسیده که نشانه حرکت واحدها به سمت رونق است. در حال حاضر ۴۹۲۸ کارگر در استان دارای حقوق معوقه هستند که این رقم نسبت به سال گذشته حدود ۵۰ درصد کاهش داشته است”.

کارگران شهرداری مریوان ۶ ماه حقوق و مزایا معوقه دارند

به گزارش ایرنا، شهرداری مریوان این روزها به دلیل مسدود شدن حساب‌های بانکی‌اش در پرداخت حقوق و مزایای پرسنل و کارگران خود با مشکل جدی روبرو است و این موضوع باعث شده تا کارگران به نشانه اعتراض در ۲۴ ساعت گذشته زباله‌ها را از سطح شهر جمع آوری نکنند تا انباشت زباله در برخی کوچه‌ها و معابر شهری باعث زشت شدن چهره شهر توریستی و گردشگری مریوان شود.

سرپرست شهرداری مریوان روز دوشنبه با بیان اینکه کارگران از نیروهای خدوم و زحمتکش هستند، اظهار داشت: “اعتراض حق قانونی این قشر است چون ۶ ماه است حقوق و مزایای خود را دریافت نکرده‌اند”.

محمد صالح ایومن افزود: “کارگران شهرداری برای اینکه صدای خود را به گوش مسئولان استانی و شهرستانی برسانند دست به اعتصاب زدند و اکنون ۲۴ ساعت است زباله‌های شهر را جمع آوری نکرده حتی چند نفر شان به استانداری کردستان رفته تا مشکلات خود را به گوش مسئولان برساندند”.

وی یادآور شد: “از ۱۱ آذر امسال که مسئولیت شهرداری مریوان را عهده دار شدم پنج روز بعد حقوق یک ماه پرسنل و کارگران شهرداری را پرداخت کردم اما در ۱۸ آذر ماه حساب‌های شهرداری با حکم مقام قضایی مسدود شد لذا امکان برداشت و پرداخت مطالبات کارگران وجود ندارد”.

ایومن اضافه کرد: “در این مدت از طریق مراجع قضایی پیگیر حل مشکل محکومیت شهرداری بودیم و امیدواریم در روزهای آینده مشکل محکومیت شهرداری برطرف و حساب شهرداری رفع مسدودیت شود تا بتوانیم هزینه‌ها و حقوق پرسنل شهرداری را از این محل پرداخت کنیم”.

کارگران هپکو دو ماه حقوق طلب دارند

به گزارش فارس، معاون استاندار مرکزی، گفت: “در حال حاضر کارگران هپکو دو ماه حقوق طلب دارند”.

سعید فرخی، در مورد شایعه‌ای مبنی بر تعطیل شدن هپکو،‌ گفت: “استانداری مرکزی ظرف دو سه سال گذشته تلاش می‌کند که مشکل کارخانه تولید تجهیزات سنگین هپکو حل شود و رونق تولید به این کارخانه برگردد، بنابراین به هیچ وجه دنبال تعطیلی این کارخانه نیست و شایعات در این زمینه به شدت تکذیب می‌شود.

معاون استاندار استان مرکزی، گفت: “در حال حاضر با وجود تلاش برای پیگیری حقوق کارگران هپکو دو ماه از حقوق کارگران معوق مانده که امروز هم پیگیری کارگران هپکو بودیم و امیدواریم مشکلات آنها حل شود.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید