خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  شش زندانی سیاسی-امنیتی از زندان ارومیه آزاد شدند

شش زندانی سیاسی-امنیتی از زندان ارومیه آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – منصور چوپانی، یوسف کاملا، محمد پیشبین، غفور اسوار، حبیب امینی و محمد عصری شش زندانی سیاسی-امنیتی امروز دوشنبه به صورت زودهنگام از زندان ارومیه آزاد شدند. این زندانیان در حالی امروز به صورت زودهنگام از زندان ارومیه آزاد شده‌اند که کمتر از ۴ ماه تا پایان مدت حبس آنها باقی مانده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲ دی ماه ۱۳۹۸، منصور چوپانی، یوسف کاملا، محمد پیشبین، غفور اسوار، حبیب امینی و محمد عصری شش زندانی سیاسی-امنیتی به صورت زودهنگام از زندان ارومیه آزاد شدند.

این زندانیان در حالی امروز به صورت زودهنگام از زندان ارومیه آزاد شده‌اند که کمتر از ۴ ماه تا پایان مدت حبس آنها باقی مانده بود.

محمد عصری در بهار سال ۹۷ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از دو ماه با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بود. وی نهایتا در پاییز ۹۷ توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه به اتهام “عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام” به ۵ سال حبس تعزیری محکوم کرد. این حکم در نهایت توسط شعبه ۱ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان غربی به ۱ سال حبس تعزیری کاهش پیدا کرد.

منصور چوپانی، فرزند محمود، در تاریخ ۲۴ آبان ۱۳۹۴ به اتهام “ارتباط با گروه‌های سلفی” بازداشت و سپس توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم به دلیل عدم اعتراض به رای صادره و تسلیم به رای به ۴ سال حبس کاهش یافت.

یوسف کاملا، فرزند قادر در تاریخ ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و نهایتا به اتهام “همکاری با گروه‌های سلفی” به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بود. حکم وی پس از اعتراض به رای صادره در دادگاه تجدیدنظر به ۳ سال حبس تقلیل یافته بود.

محمد پیشبین، در فروردین ماه ۹۷ به اتهام “همکاری با گروه‌های سلفی” بازداشت و سپس توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب ارومیه به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم نهایتا در دادگاه تجدیدنظر به ۱ سال و شش ماه حبس کاهش پیدا کرد.

غفور اسوار، فرزند بهرام (کریم) در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۵ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و توسط دادگاه انقلاب به اتهام “همکاری با گروه‌های سلفی” به ۵ سال و ۸ ماه حبس تعزیری محکوم شد. این حکم پس از تجدیدنظر خواهی به ۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری تقلیل یافت.

حبیب امینی، فرزند لقمان پیشتر توسط دادگاه انقلاب به اتهام “همکاری با گروه‌های سلفی” به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم نهایتا پس از تجدیدنظر خواهی به ۳ سال حبس تقلیل یافت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید