خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۱ دی‌ماه، جمعی از کارگران شاغل در معدن چادرملوی یزد، گروهی از کارگران شرکت “آسفالت ماکادام شرق” در مقابل دفتر این شرکت واقع در پاکدشت و شماری از رانندگان مخابرات در استان‌های خوزستان و مرکزی،  در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایلنا، امروز یکشنبه، ۱ دی ماه ۹۸، جمعی از رانندگان مخابرات در استان‌های خوزستان و مرکزی، در اعتراض به افزایش قیمت سوخت و وضعیت معیشتی خود، دست به تجمع زدند.

معترضان در این خصوص گفتند: “قرارداد سراسری خدمات خودرویی، دستور مدیرعامل است و  این قرارداد، می‌تواند معاش ما را بهبود ببخشد اما متاسفانه در استان‌ها اجرا نمی‌شود”.

آنها از مدیران محلی درخواست دارند که دستور مدیرعامل شرکت مخابرات اجرایی شود.

تجمع کارگران معدن چادرملوی

به گزارش ایلنا، امروز یکشنبه، ۱ دی ماه ۹۸، جمعی از کارگران شاغل در معدن چادرملوی یزد، در اعتراض به عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل، دست به تجمع زدند.

محمد دوستی، دبیر انجمن صنفی کارگران پیمانکاری حاتمی در معدن چادرملوی یزد، گفت: “کارگران پیمانکاری حاتمی در اعتراض به عدم پاسخ مناسب از سوی روابط کار اداره کل استان در ارتباط با اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و اجرایی نشدن قانون، صبح امروز طبق ماده ۱۴۲ قانون کار دست به تجمع اعتراضی زدند”.

وی ادامه داد: “کارگران علی‌رغم رایزنی انجمن صنفی با ایشان و قول پیگیری از طریق مراجع ذیصلاح و دعوت آنان به برگشت به کار همچنان بر تصمیم خود تا گرفتن جواب مناسب اصرار کرده و حاضر به ترک تجمع نشدند. قابل ذکر است که اداره روابط کار استان در جواب اعتراض نمایندگان کارگران که به وزارت ارسال شده بود، پاسخی مبهم ارایه کرده و همین موجب اعتراض کارگران شده است”.

دوستی افزود: “بیش از نوزده ماه است که علیرغم دستور صریح اداره کار، اجرای طرح طبقه‌بندی در این واحد صنفی به دلایل مختلف به تعویق می‌افتد و کارفرما حاضر نیست مطابق قوانین و دستورالعمل‌های موجود به ویژه بند ۲دستورالعمل ۷۳۳۴۸ مورخ ۲۱ مهرماه ۸۸ عمل کرده و مزایایی همانند آنچه که در طرح طبقه‌بندی خود برای کارگرانش در نظر گرفته، برای کارگران پیمانکار نیز در نظر بگیرد”.

تجمع کارگران شرکت آسفالت ماکادام شرق

به گزارش ایران اینترنشنال، گروهی از کارگران شرکت آسفالت ماکادام شرق در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق خود مقابل دفتر این شرکت واقع در پاکدشت،‌ تجمع کردند.

به گفته کارگران، “۴۰۰ نفر از پرسنل این شرکت در نه ماه گذشته هیچ حقوقی دریافت نکرده‌اند”.

شرکت آسفالت ماکادام شرق در عملیات راه سازی و پخش آسفالت با شهرداری تهران و وزارت راه همکاری می‌کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید