خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  مسمومیت یک دانش آموز در پی مصرف کیک حاوی قرص در دهدشت

مسمومیت یک دانش آموز در پی مصرف کیک حاوی قرص در دهدشت

خبرگزاری هرانا – یک دانش آموز دختر در یکی از مدارس شهر سوق در پی مصرف کیک حاوی قرص که از بوفه مدرسه خریداری شده بود، دچار تنگی نفس و خواب آلودگی شده و به بیمارستان امام خمینی دهدشت منتقل شد. کادر درمانی بیمارستان حال عمومی این دانش آموز را مطلوب گزارش کرده‌ اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، یک دانش آموز در پی مصرف کیک حاوی قرص در دهدشت مسموم و به بیمارستان منتقل شد.

علیرضا اتابک، فرماندار شهرستان کهگیلویه از مشاهده کیک‌های آلوده به قرص در یکی از مدارس شهر سوق خبر داد و گفت: “این دانش آموز دختر در پایه نهم تحصیل می‌کند و کیک را از بوفه مدرسه خریداری و مصرف کرده است”.

وی با بیان اینکه این دانش‌آموز پس از استفاده از قرص موجود در کیک دچار تنگی نفس و خواب آلودگی شده بود، افزود: “مسئولان مدرسه با مشاهده وضعیت این دانش آموز، فوراً او را به بیمارستان امام خمینی دهدشت منتقل کردند. خوشبختانه کادر درمانی بیمارستان امام خمینی دهدشت حال عمومی این دانش آموز را مطلوب گزارش کرده اند”.

به گفته فرماندار شهرستان کهگیلویه، تا اطلاع ثانوی در همه مدارس شهرستان کهگیلویه فروش کیک ممنوع است.

شهر سوق از توابع شهرستان کهگیلویه در ۲۰ کیلومتری شهر دهدشت مرکز این شهرستان واقع شده است.

گفتنی است پیشتر سخنگوی سازمان غذا و دارو نیز گزارش ها در خصوص وجود قرص در کیک ها در برخی استان ها از جمله سیستان و بلوچستان، هرمزگان، قزوین و آذربایجان غربی را تائید کرد. به گفته وی موارد مطرح شده در خصوص جاسازی قرص مربوط به ۱۰ برند مختلف کیک بوده است.

لازم به ذکر است در تاریخ ۲۱ آذرماه، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کرمان اعلام کرد که هفت کودک در این استان به دلیل مصرف کیک و کلوچه حاوی نوعی قرص، دچار مسمومیت شده و به مراکز درمانی منتقل شدند.

همچنین در خبری دیگر در تاریخ ۲۳ آذرماه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از مسمومیت ۱۸ کودک در ارومیه به دلیل مصرف کیک و کلوچه حاوی نوعی قرص خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید