خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای اخیر، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در شهرهای تهران، میبد و بهشهر دچار حادثه شده و جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از رکنا، دیروز شنبه ۲۳ آذر‌ماه ۱۳۹۸، یک پسربچه ۷ ساله در پی آتش سوزی در یک کارگاه نجاری در تهران، جان باخت.

بر اساس این گزارش، این کودک در یک کارگاه نجاری در منطقه شهریار تهران مشغول به کار بوده که به‌دلیل نامعلومی کارگاه دچار آتش‌سوزی می‌شود.

در این گزارش آمده است که وی بلافاصله برای درمان به بیمارستان سوانح سوختگی تهران منتقل شد اما به علت شدت سوختگی، جان خود را از دست داد.

مرگ یک کارگر در میبد

به گزارش مهر، محمدطاهر موسوی، فرمانده انتظامی شهرستان میبد در استان یزد از مرگ یک کارگر ۴۵ ساله بر اثر ریزش دیوار آجری در این شهرستان خبر داد.

وی افزود: “در پی تماس شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی مبنی بر مرگ یک کارگر ساختمانی در یکی از محلات شهرستان میبد، بلافاصله ماموران انتظامی در محل حادثه حاضر شدند”.

موسوی ادامه داد: “در تحقیقات ماموران مشخص شد مرد ۴۵ ساله‌ای به همراه چند نفر دیگر در حال کار ساختمانی بوده که به دلیل ریزش دیوار فوت کرده است”.

مرگ یک کارگر در بهشهر

به گزارش ایسنا، فرمانده انتظامی بهشهر از مرگ مرد ۵۷ ساله در این شهرستان بر اثر وازگونی تراکتور در معدن آهک‌پزی خبر داد.

ابراهیم شجاعی، در خصوص جزییات این حادثه گفت: “ماموران با حضور در محل حادثه در بررسی‌های اولیه دریافتند، راننده ۵۷ ساله یک دستگاه تراکتور بیل‌دار حین انجام کار در معدن آهک‌پزی به علت نامعلومی دچار حادثه واژگونی شد”.

وی افزود: “در این حادثه، راننده تراکتور به علت شدت جراحات وارده در دم جان باخت و جسد وی به سردخانه منتقل شد”.

بهشهر یکی از شهرهای استان مازندران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید