خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸, 14th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ ساعت ۲۳:۱۷:۱۴

    خانه  > کارگران  >  مصدومیت ۸ شهروند در سایه فقدان ایمنی کار/‌ آمار حوادث ناشی از کار در ۳ استان طی ۸ ماه نخست سال جاری

مصدومیت ۸ شهروند در سایه فقدان ایمنی کار/‌ آمار حوادث ناشی از کار در ۳ استان طی ۸ ماه نخست سال جاری

خبرگزاری هرانا – روز جمعه ۲۲ آذر ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۸ شهروند در شهر گنبد کاووس دچار مصدومیت شدند. همچنین مسئولین در استانهای مازندران، سمنان و لرستان از حوادث کار طی ۸ ماه نخست سال جاری، آمارهایی را ارایه دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایسنا، علی عباسی، مدیر کل پزشکی قانونی مازندران از مرگ ۸۰ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار طی ۸ ماه سال جاری در این استان خبر داد که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۸ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه همه جان باختگان مرد بودند، افزود: “عمده دلایل مرگ افراد در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی با ۲۵ نفر، برق گرفتگی با ۱۷، اصابت جسم سخت با ۱۴ و سوختگی و سایر موارد هر کدام  با ۷ مورد در رتبه بعدی قرار دادند”.

عباسی، تصریح کرد: “براساس آمارهای مراکز پزشکی قانونی استان در ۸ ماهه سال جاری به ترتیب شهرستان ساری با ۱۳ نفر، آمل و نور هر کدام با ۹ نفر و چالوس با ۷ مورد بیشترین و شهرستان محمودآباد با یک مورد فوتی کمترین موارد مرگ ناشی از حوادث کار را داشتند.”

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران ادامه داد: “براساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان  ۶۴۹ مصدوم (۶۱۱ مرد و ما بقی زن) ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۴درصد افزایش داشته است”.

همچنین براساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان سمنان از ابتدای امسال تا اواسط آبان ۹۸ حوادث کار در استان ۱۲ فوتی و ۱۰۰ مجروح برجا گذاشت در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته به ترتیب چهار و ۱۲۰ مورد بود.

علی آشتاب، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان در خصوص حوادث ناشی از کار گفت: “در هشت ماهه امسال ۱۴۱ مورد حادثه ناشی از کار داشته‌ایم و نسبت به مدت مشابه سال پیش ۳۷ درصد کاهش داشته است”.

مصدومیت ۸ شهروند در گنبد کاووس

به گزارش رکنا، دیروز جمعه ۲۲ آذر ماه ۱۳۹۸، مدیرعامل سازمان آتش نشانی گنبد کاووس از انفجار و حریق در یک واحد پیتزا فروشی در این شهر خیر داد.

بر اساس این گزارش، این آتش سوزی ۸ مصدوم داشت که دو نفر از آن ها در محل به صورت سرپایی مداوا و ۶ نفر دیگر به شدت جراحات و سوختگی به بیمارستان منتقل شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید