خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۱۸ آذرماه، جمعی از کارگران قطار شهری اهواز در مقابل ساختمان سازمان قطار شهری این شهر و شماری از کارکنان بیمارستان الزهرا اصفهان در محوطه این مرکز درمانی، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز دوشنبه ۱۸ آذر ۹۸، جمعی از کارگران قطار شهری اهواز در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود، در مقابل ساختمان سازمان قطار شهری این شهر، دست به تجمع اعتراضی زدند.

به گفته یکی از کارگران؛ طی چند ماه گذشته پیمانکار با پیگیری برخی مسئولان وعده پرداخت بخشی از مطالبات ۱۸ تا ۲۰ ماهه کارگران پروژه ساخت قطار شهری اهواز را داده اما هر روز که مطالباتمان را پیگیری می‌کنیم کارفرما به ما می‌گوید “منابع مالی کافی برای پرداخت بدهی خود به کارگران در دست ندارد”.

او با بیان اینکه چند ماه است مشکل کارگران شاغل در پروژه قطار شهری اهواز با متوقف شدن فعالیت این پروژه عمرانی غیر قابل حل باقی مانده و کسی پاسخ‌مان را نمی‌دهد، در ادامه افزود: “جای تاسف دارد بعد از ماه‌ها اعتراض، کسی صدای ما را نمی‌شنود. با این حال کارگران متروی اهواز همچنان خواستار احقاق حقوق خود هستند”.

او تاکید کرد: “کارگران خواستار پاسخگویی مدیرعامل قطار شهری اهواز و مدیریت شرکت پیمانکاری کیسون (مجری پروژه) در ارتباط با نابسامانی اوضاع هستند. در عین حال ما نیازمند حمایت مسئولان کشوری هستیم تا قانون را برای وصول مطالباتمان به اجرا درآورند”.

تجمع کارکنان بیمارستان الزهرا اصفهان

به گزارش ایرنا، امروز دوشنبه ۱۸ آذر ۹۸، شماری از کارکنان بیمارستان الزهرا اصفهان در اعتراض به عدم پرداخت کارانه عقب‌مانده خود، در محوطه این مرکز درمانی دست به تجمع زدند.

از قرار معلوم حدود ۳ هزار و ۵۰۰ نفر در بخش خدماتی و درمانی بیمارستان الزهرا اصفهان مشغول کارند که کارانه و اضافه‌کاری آنها طی ۹ ماه گذشته پرداخت نشده، در عین حال در ۲ ماه گذشته وعده نهار آنها حذف شده است.

آرش نجیمی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، در این زمینه گفت: “تجمع صنفی امروز کارکنان بیمارستان الزهرا در ارتباط با  عدم پرداخت حق بیمه از سوی سازمان‌های بیمه‌گر ازجمله بیمه سلامت و تامین اجتماعی است”.

وی با تاکید بر اینکه به محض پرداخت حق بیمه از سوی این سازمان‌ها، کارانه و اضافه‌کاری کارکنان بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، پرداخت می‌شود، افزود: “در ۲ ماه گذشته تاکنون هیچ پولی از سوی این سازمان‌های بیمه‌گر به این دانشگاه پرداخت نشده است”.

نجیمی، مجموع مطالبات دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از سازمان بیمه سلامت از سال ۹۶ تا ۹۸ را ۱۹۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و از سازمان تامین اجتماعی از سال ۹۷ تا ۹۸ را ۵۴۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعلام و اضافه کرد: “عدم پرداخت این مطالبات باعث ایجاد مشکلات مالی در همه بخش‌ها از جمله پرداخت به کارکنان، پزشکان، پرستاران و اعضای هیات علمی شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید