خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۱۸ آذرماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۲ کارگر در تهران بر اثر ریزش چاه دچار مصدومیت شدند. در این حوادث ۱ کارگر جان خود را از دست داد و ۴ کارگر دیگر نیز مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزاش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران از مصدوم شدن دو کارگر به علت ریزش چاه خبر داد.

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران، گفت: “ساعت ۱۷ و  ۵ دقیقه عصر امروز حادثه گرفتار شدن در چاه به آدرس خیابان جلال آل احمد، خیابان ابراهیمی به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی شهر تهران اعلام شد که بلافاصله ۲ ایستگاه به محل اعزام شد”.

وی افزود: “محل حادثه یک ساختمان ۷ طبقه در حال ساخت بود، زمانی که کارگران در طبقه منفی یک در حال حفر چاه برای نصب ارت ساختمان بودند به یکباره دیواره‌های چاه ریزش می‌کند و ۲ کارگر افغانستانی در آن محبوس می‌شوند”.

ملکی بیان کرد: “یکی از کارگران کامل در زیر خاک مدفون و کارگر دیگر تا کمر زیر خاک مانده بود”.

وی افزود: “کارگری که تا کمر در زیر خاک گیر کرده بود به کمک آتش نشان‌ها از چاه خارج و تحویل عوامل اورژانس داده شد”.

ملکی بیان کرد: “آتش نشان‌ها با ادامه عملیات توانستند کارگر دوم را که جوانی ۱۸ ساله بود در کمال ناباوری زنده از زیر آوار خارج کنند.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید