خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی ۵ زندانی محکوم به اعدام در اصفهان و کرمانشاه

رهایی ۵ زندانی محکوم به اعدام در اصفهان و کرمانشاه

خبرگزاری هرانا – پنج زندانی در شهرهای اسلام آباد غرب و اصفهان که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، با رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا, صادق عزیزی، رئیس دادگستری اسلام‌آباد غرب از گذشت خانواده مقتول و بخشودگی یک محکوم به اعدام در شهرستان کرمانشاه خبر داد.

عزیزی با اعلام این خبر گفت: “شعبه ویژه‌ای در شورای حل اختلاف شهرستان تاسیس شده که با دعوت از ریش سفید‌های شهرستان ماموریت‌هایی به این بزرگان محول می‌شود که یکی از این ماموریت‌ها، تلاش در مصالحه در بین خانواده‌های سبزی و جعفری در بخش حسن‌آباد شهرستان اسلام آباد غرب بود”.

وی ادامه داد:”خاندان سبزی با خویشتن‌داری از حق قصاص خود گذشت کردند تا خانواده جعفری نیز داغدار از دست رفتن عزیزشان نباشند و چهار فرزند فرد محکوم به قصاص بی‌سرپرست نشوند”.

بخشش ۴ محکوم به اعدام در اصفهان

به گزارش ایلنا، با تلاش مسئولان زندان مرکزی اصفهان و مددکاران، چهار خانواده اصفهانی با اعلام گذشت، از اجرای حکم قصاص خودداری کردند.

اصغر جهانگیر، رئیس سازمان زندان‌ها، در جلسه تقدیر از این خانواده‌ها گفت: “کاری که شما انجام دادید تصمیمی سخت، اقدامی ارزشمند و ترویج فرهنگ گذشت و مهربانی در جامعه است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید