خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  فرصت یک ماهه مهناز افشار، جهت حضور در دادسرای فرهنگ و رسانه

فرصت یک ماهه مهناز افشار، جهت حضور در دادسرای فرهنگ و رسانه

خبرگزاری هرانا – وکیل مدافع مهناز افشار، بازیگر ایرانی، جهت ادای توضیحات در خصوص وضعیت وی به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شده است. پیش از این دادسرای عمومی و انقلاب بابل از دادسرای تهران خواسته بود که او را احضار و در صورت عدم حضور جلب کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایسنا، امروز چهارشنبه ۱۳ آذرماه ۹۸، وکیل مدافع مهناز افشار بازیگر سینما درباره وضعیت پرونده موکلش توضیحاتی ارائه کرد.

عبدالصمد خرمشاهی اظهار کرد:  سه شنبه هفته گذشته توسط شعبه چهارم دادسرای فرهنگ و رسانه جهت ادای توضیحات وضعیت موکل احضار شدم.

وی افزود: من به عنوان وکیل خانم افشار ضمن حضور در شعبه  بازپرسی عنوان کردم که موکلم برای پاره‌ای از تعهدات کاری و معذورات قادر به بازگشت به ایران و حضور در جلسه بازپرسی نیست؛ لذا در همین جلسه بازپرس عنوان کرد که پرونده خانم افشار در وقت احتیاطی یک ماهه تحت نظر خواهد بود و چنانچه ایشان به بازپرسی مراجعه نکند، ناگزیر به صدور قرار مناسب برای او است.

وی افزود: پاره‌ای از اتهامات موکل در شعبه مذکور عبارت است از تبلیغ علیه نظام و جریحه دار کردن عفت عمومی و نشر اکاذیب.

پیش از این در اردیبهشت ماه سال جاری دادیار شعبه سوم دادسرای عمومی و انقلاب بابل از دادسرای تهران خواسته بود که مهناز افشار را احضار و در صورت عدم حضور جلب کند. در نامه مربوط به درخواست نیابت قضایی مذکور ، “تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب” به عنوان اتهامات مهناز افشار ذکر شده است.

حکم جلب به دنبال شکایت غفار دریاباری، طلبه‌ای جوان در مازندران، از خانم افشار صادر شده بود.

این طلبه به خاطر بازنشر یک توییت توسط مهناز افشار، از وی شکایت کرده و عمل این بازیگر سینما را از عوامل تحریک به قتل روحانی همدانی دانسته و ادعا کرده بود که از عکس او در شبکه اجتماعی توییتر سوء استفاده شده و او هیچ گفته‌ای درباره حشدالشعبی و صیغه زنان ندارد.

پیشتر نیز در ارتباط با این موضوع، جواد جاویدنیا، معاون دادستان کشور، از پیگیری قضایی بازنشر یک توییت در فضای مجازی توسط مهناز افشار و تشکیل پرونده جهت تحقیق درباره ارتباط این بازنشر و قتل این روحانی در همدان خبر داد.

در جریان قتل یک روحانی در همدان، فرمانده نیروی انتظامی این استان از دستگیری ۳۲ نفر از افرادی که در صفحه شخصی “بهروز حاجیلو” پیام گذاشته بودند، خبر داد و گفت که هیچ کدام از این افراد به این فرد مربوط نبوده و هیچ شناختی از این فرد نداشتند. همچنین تعدادی از این افراد در مشهد، شیراز و دیگر شهرها بودند. بهروز حاجیلو متهم به قتل این روحانی است که در محاصره پلیس کشته شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید