خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸, 2nd of December 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ ساعت ۲۰:۴۴:۰۳

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, کارگران  >  بازداشت شدگان روز جهانی کارگر؛ ندا ناجی به ۵ سال و شش ماه حبس محکوم شد

بازداشت شدگان روز جهانی کارگر؛ ندا ناجی به ۵ سال و شش ماه حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا –  ندا ناجی، از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر توسط دادگاه انقلاب تهران به ۵ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شد. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود. ندا ناجی در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ماه امسال به همراه ده‌ها تن از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس بازداشت و در تاریخ ۲۵ خردادماه از بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین به زندان قرچک ورامین و نهایتا در تاریخ ۱۶ مردادماه به بند زنان زندان اوین منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، حکم ندا ناجی، از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه صادر شد.

جمال عاملی، همسر ندا ناجی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: “حکم ندا ناجی بعد از ۲۱۸ روز بازداشت امروز صادر شد. ۵ سال و ۶ ماه زندان به دلیل شرکت در تجمع مسالمت آمیز روز کارگر که ۵ سال از آن قابل اجراست”.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ندا ناجی، روز چهارشنبه ۲۲ آبان ماه ۹۸ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه برگزار شده بود.

ندا ناجی روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، همزمان با روز جهانی کارگر، به همراه ده‌ها تن از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس در پی ورود نیروهای امنیتی و به خشونت کشیده شدن این تجمع بازداشت شد.

وی در تاریخ ۲۵ خردادماه از بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به ۲۰۹ زندان اوین به زندان قرچک ورامین منتقل شده است. خانم ناجی نهایتا در تاریخ ۱۶ مردادماه به بند زنان زندان اوین منتقل شد.

روز دوشنبه ۱۷ تیرماه ۹۸، جلسه آخر بازپرسی و آخرین دفاع ندا ناجی، در دادسرای اوین برگزار و قرار بازداشت وی مجددا تمدید شد. اتهامات مطروح علیه خانم ناجی طی این جلسه دادگاه “اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام، اخلال در نظم عمومی و تمرد از دستورات مامورین دولتی” عنوان شده بود.

گفتنی است که به غیر از خانم ناجی تمامی بازداشت شدگان روز جهانی کارگر طی ماه‌های اخیر با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت از زندان آزاد شده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید