خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ ساعت ۱۷:۳۷:۲۹

    خانه  > سایر گروهها  >  سه متهم در تهران مجموعا به ۲۳۲ ضربه شلاق محکوم شدند

سه متهم در تهران مجموعا به ۲۳۲ ضربه شلاق محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – سه متهم یک پرونده توسط دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلال گران نظام اقتصادی گرگان در کنار سایر مجازات ها مجموعا به ۲۳۲ ضربه شلاق محکوم شدند. ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می‌کند، این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از مهر، سه متهم در شهر گرگان در استان گلستان در کنار سایر مجازات ها مجموعا به ۲۳۲ ضربه شلاق محکوم شدند.

بر اساس این گزارش سه متهم این پرونده از سال ۱۳۹۲ تخت عنوان شرکت پرهام، اقدام به فروش خودروهای داخلی در استان های گلستان و سیستان و بلوچستان کرده بودند که با توجه به عدم تحویل تحویل خودروها به خریداران، متهمین از ۷ مهر ۹۸ در دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلال گران نظام اقتصادی مستقر در گرگان طی ۵ جلسه محاکمه شدند.

احمد میرمحمدی یکی از متهمین این پرونده با دو اتهام جداگانه در دادگاه محاکمه شد که در کنار مجازات های نقدی و حبس به ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شد.

همچنین دادگاه متهم دیگر پرونده مهدی قوانلو در کنار مجازات های نقدی و حبس به ۷۴ ضربه شلاق و نادر قوانلو متهم دیگر را در کنار مجازات های نقدی و حبس به ۱۰ ضربه شلاق محکوم کرد.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید