خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  اعتراضات آبان؛ بازداشت ۱۰۷ شهروند در سه استان تحت عنوان «لیدر و عوامل اغتشاشات»

اعتراضات آبان؛ بازداشت ۱۰۷ شهروند در سه استان تحت عنوان «لیدر و عوامل اغتشاشات»

خبرگزاری هرانا – طی روزهای یکشنبه ۱۰ و دوشنبه ۱۱ آذرماه، برخی مسئولان انتظامی و قضایی در استان‌ های تهران، خوزستان و اصفهان از بازداشت ۱۰۷ شهروند معترض تحت عنوان “لیدر و عامل اغتشاشات” خبر دادند. استفاده از این عنوان در خصوص مردم معترض بازداشت شده در حالی است که پیشتر روزنامه کیهان که تحت نظر نماینده آیت الله خامنه‌ ای منتشر می‌شود، با تاکید بر اینکه «مراجع قضایی مجازات اعدام با طناب دار را برای لیدرهای آشوب اخیر قطعی می‌دانند»، نوشت: «اقدام آشوبگران مصداق بغی است و مجازات قانونی و شرعی آن‌ها اعدام است.»

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از رکنا، مهدی تاجیک، رئیس پایگاه چهارم پلیس امنیت عمومی تهران از بازداشت یک شهروند طی اعتراضات مردمی اخیر در شرق تهران خبر داد.

همچنین به گزارش رکنا، محمد حسین باباکلانی، فرمانده انتظامی شهرستان نجف آباد، از شناسایی و بازداشت ۲۶ شهروند تحت عنوان “لیدر‌ها و عاملان اصلی اغتشاشات”، در عملیات‌های جداگانه خبر داد.

در خبری دیگر به نقل از میزان، کیوان ظهیری، رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از بازداشت یک شهروند معترض دیگر در محدوده گلبرگ تهران خبر داد و اعلام کرد که این فرد به کلانتری ۱۴۷ این منطقه ارجاع داده شده است.

وی همچنین در خصوص فرد بازداشت شده مدعی شده است که این شهروند دچار بیماری اعصاب و روان است.

در گزارشی دیگر به نقل از فارس، مدیر کل ضد تروریست وزارت اطلاعات از بازداشت ۷۹ شهروند معترض در استان خوزستان خبر داد.

از روز جمعه ۲۴ آبان ماه در واکنش به افزایش قیمت بنزین، تجمعات اعتراضی در بسیاری از نقاط کشور برگزار شد. به گفته قاسم میرزایی نیکو، نماینده دماوند در مجلس، این اعتراضات در بیش از ۵۰۰ نقطه کشور رخ داده و بیش از ۱۳۰ نفر طی آن کشته شدهاند.

سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز روز دوشنبه ۴ آذرماه، آمار بازداشتی های اعتراضات اخیر را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد.

هرانا در رابطه با این اعتراضات گزارش جمع بندی اولیه منتشر کرده است که میتوانید در این لینک مطالعه کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید