خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, حقوق آکادمیک  >  دانشجویان در اعتراضات آبان؛ ملیحه و مریم جعفری و ملیکا قراگوزلو آزاد شدند/ بازداشت ۳ دانشجوی دانشگاه شهید بهشتی

دانشجویان در اعتراضات آبان؛ ملیحه و مریم جعفری و ملیکا قراگوزلو آزاد شدند/ بازداشت ۳ دانشجوی دانشگاه شهید بهشتی

خبرگزاری هرانا – ملیحه جعفری، مریم جعفری و ملیکا قراگوزلو از دانشجویان دانشگاه تهران و علامه طباطبایی که پیشتر در جریان اعتراضات مردمی اخیر بازداشت شده بودند شب یکشنبه ۱۰ آذرماه، با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شدند. در خبری دیگر سرپرست دانشگاه شهید بهشتی تهران از بازداشت ۳ دانشجوی این دانشگاه در جریان اعتراضات اخیر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از شورای صنفی دانشجویان کشور، روز یکشنبه ۱۰ آذر ماه ۱۳۹۸، ملیحه جعفری و مریم جعفری دو تن از دانشجویان دانشگاه تهران با تودیع قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شدند.

ملیحه جعفری دانشجوی کارشناسی ورودی ۹۷ رشته نمایش عروسکی و مریم جعفری دانشجوی کارشناسی ورودی ۹۷ رشته مجسمه سازی پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران روز دوشنبه ٢٧ آبان ماه در خیابان پورسینا، یکی از خیابان های مجاور دانشگاه تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بودند.

ملیکا قراگوزلو دانشجوی روزنامه نگاری دانشگاه علامه طباطبایی نیز که روز یکشنبه ٢۶ آبان ماه بازداشت شده بود، با تودیع قرار وثیقه ۶۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد.

همچنین به گزارش ایسنا، سعدالله نصیری قیداری، سرپرست دانشگاه شهید بهشتی از بازداشت ۳ دانشجوی این دانشگاه در جریان اعتراضات اخیر خبر داد.

نصیری گفت: “اطلاعات و آمار دقیق این دانشجویان در اختیار ما قرار گرفته است و در جریان وضعیت آنها قرار داریم؛ حتی پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم اما تا این لحظه خبری در خصوص مشکل این دانشجویان دریافت نکرده‌ایم”.

در این گزارش اشاره ای به هویت دانشجویان بازداشتی دانشگاه شهید بهشتی نشده است.

شوراهای صنفی دانشجویان کشور پیشتر تعداد دانشجویان بازداشت شده در جریان این اعتراضات را ۴۸ تن عنوان کرده و اسامی ۱۶ تن از آنان را احراز کرده بود.

از روز جمعه ۲۴ آبان ماه در واکنش به افزایش قیمت بنزین، تجمعات اعتراضی در بسیاری از نقاط کشور برگزار شد. به گفته قاسم میرزایی نیکو، نماینده دماوند در مجلس، این اعتراضات در بیش از ۵۰۰ نقطه کشور رخ داده و بیش از ۱۳۰ نفر طی آن کشته شدهاند.

سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز روز دوشنبه ۴ آذرماه، آمار بازداشتی های اعتراضات اخیر را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد.

هرانا در رابطه با این اعتراضات گزارش جمع بندی اولیه منتشر کرده است که میتوانید در این لینک مطالعه کنید

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید