خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  تیراندازی به شهروندان؛ مجروح شدن سه معترض به بازداشت روحانی اهل سنت

تیراندازی به شهروندان؛ مجروح شدن سه معترض به بازداشت روحانی اهل سنت

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه ۹ آذر ماه، در جریان اعتراض شماری از شهروندان ساکن شهرستان سرباز در خصوص بازداشت مولوی فضل الرحمن کوهی، روحانی اهل سنت، دستکم ۳ شهروند معترض در پی تیراندازی نیروهای سپاه پاسداران مجروح شدند و دستکم یک شهروند بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، امروز شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸، گروهی از شهروندان ساکن شهرستان سرباز در اعتراض به بازداشت یک روحانی اهل سنت به نام مولوی فضل الرحمن کوهی، دست به تجمع زده مسیر مواصلاتی جکیگور-چابهار و پارود-پشامگ در منطقه سرباز را بستند.

بر اساس این گزارش، تجمع این شهروندان با ورود ماموران سپاه پاسداران به درگیری کشیده شد و ماموران برای کنترل تجمع و متفرق کردن مردم، از گاز اشک‌آور استفاده کرده و به سمت شهروندان تیراندازی کردند که در پی آن دستکم ۳ شهروند مجروح شدند و دستکم یک نفر به نام “ملا احمد لله زهی” بازداشت شده است.

گفته می‌شود که در پی شکل گیری این اعتراضات، اینترنت خانگی در این منطقه قطع شده است.

گفتنی است، روز پنجشنبه، ۷ آذرماه ۱۳۹۸، مولوی فضل الرحمن کوهی از روحانیان اهل سنت و امام جمعه پشامگ سرباز، پس از احضار به دادگاه ویژه روحانیت مشهد، بازداشت شد. همزمان با بازداشت این روحانی، ۸ نفر از همراهان وی نیز بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

در این گزارش هویت این هشت شهروند بازداشت شده، “مولوی عبدالرئوف دشتی”، “حاج محمد نور آسکانی”، “عبدالعزیز شیروزهی”، “حافظ اصغر کوهی”، “خالد رسولی”، “حافظ حسن”، “حبیب آسکانی علیا” و “عبدل اربابی”، عنوان شده است.

لازم به ذکر است که مولوی فضل الرحمن کوهی پیشتر نیز در تاریخ ۱۴ فروردین ماه ۹۶، پس از احضار به دادگاه ویژه روحانیت بازداشت و پس از ۹ روز با قرار وثیقه صد میلیون تومانی آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید