خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۷ آذر ۱۳۹۸, 9th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ ساعت ۲۳:۱۰:۳۷

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  اعتراضات آبان؛ بازداشت ۶۹ شهروند در چهار استان تحت عنوان «لیدر و عوامل اغتشاشات»

اعتراضات آبان؛ بازداشت ۶۹ شهروند در چهار استان تحت عنوان «لیدر و عوامل اغتشاشات»

خبرگزاری هرانا – امروز پنجشنبه ۷ آذرماه، برخی مسئولان انتظامی و قضایی در استان‌های گلستان، کرمان، تهران و مازندران از بازداشت ۶۹ شهروند معترض تحت عنوان “لیدر و عامل اغتشاشات” خبر دادند. استفاده از این عنوان در خصوص مردم معترض بازداشت شده در حالی است که پیشتر روزنامه کیهان که تحت نظر نماینده آیت الله خامنه‌ای منتشر می‌شود، با تاکید بر اینکه «مراجع قضایی مجازات اعدام با طناب دار را برای لیدرهای آشوب اخیر قطعی می‌دانند»، نوشت: «اقدام آشوبگران مصداق بغی است و مجازات قانونی و شرعی آن‌ها اعدام است.»

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایرنا، تعدادی از مسئولان انتظامی و قضایی در استان‌های گلستان، کرمان، تهران و مازندران از بازداشت ۶۹ شهروند طی اعتراضات مردمی اخیر در این استانها خبر دادند.

بر اساس این گزارشات، ۲ شهروند در گرگان، ۲۵ شهروند در سیرجان، ۳۴ شهروند در تهران و ۸ شهروند در مازندران، تحت عنوان “لیدر و عامل اغتشاشات” شناسایی و بازداشت شدند.

از روز جمعه ۲۴ آبان ماه در واکنش به افزایش قیمت بنزین، تجمعات اعتراضی در بسیاری از نقاط کشور برگزار شد. به گفته قاسم میرزایی نیکو، نماینده دماوند در مجلس، این اعتراضات در بیش از ۵۰۰ نقطه کشور رخ داده و بیش از ۱۳۰ نفر طی آن کشته شدهاند.

سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز روز دوشنبه ۴ آذرماه، آمار بازداشتی های اعتراضات اخیر را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد.

هرانا در رابطه با این اعتراضات گزارش جمع بندی اولیه منتشر کرده است که میتوانید در این لینک مطالعه کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید