خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، شماری از کارگران بخش کشاورزی شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در مقابل ساختمان فرمانداری شوش، جمعی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در تهران و گروهی از مالباختگان در مقابل درب دادگستری شهرری، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز یکشنبه ۳ آذرماه ۹۸، شماری از کارگران بخش کشاورزی شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان فرمانداری شوش دست به تجمع زدند.

کارگران سپس با پیاده‌روی در برخی خیابان‌های اصلی شهر شوش خواستار همراهی مسئولان برای تحقق خواسته‌های خود شدند. بر اساس این گزارش هیچ یک از مسئولان پاسخگوی کارگران نبوده و در نهایت این تجمع پس از چند ساعت پایان یافته است.

گفتنی است این کارگران پیشتر مهم ترین مطالبات خود را پرداخت حقوق و مزایای معوقه، بازگشت به کار تمامی همکاران اخراجی، لغو خصوصی سازی و واگذاری شرکت به دولت با نظارت نمایندگان مستقل کارگران هفت تپه، توقف فوری تجزیه املاک شرکت و توقف واگذاری هرگونه اموال و املاک به دیگران و لغو احکام صادره و تعقیب قضایی علیه همکاران و حامیان کارگران اعلام کرده بودند.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی‌ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

تجمع دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در تهران

به گزارش انصاف نیوز، امروز یکشنبه ۳ آذرماه ۹۸، جمعی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت، دست به تجمع اعتراضی زدند.

دانشجویان معترض علت تجمع خود را اعتراض به وضعیت معیشتی و قطعی اینترنت در ایران، عنوان کردند.

تجمع مالباختگان در شهرری

به گزارش انصاف نیوز، روز گذشته شنبه ۲ آذرماه ۹۸، گروهی از مالباختگان یک پرونده‌ی کلاهبرداری، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات خود، در مقابل درب دادگستری شهرری، تجمع کردند.

یوسفی یکی از شاکیان این پرونده، گفت: “در دادگاه امروز باز هم متهم نیامد، با اینکه در زندان است اما در جلسات دادگاه به دلایل مختلف حاضر نمی‌شود. حتی در جلسه‌ی ۲ آذر که آخرین جلسه‌ی دادگاه بود هم همین کار را کرد. این وضعیت باعث می‌شود که رسیدگی به پرونده به تعویق بیفتد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید