خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  احکام صادره علیه ۵ تن از دانشجویان مشمول عفو و تخفیف شد

احکام صادره علیه ۵ تن از دانشجویان مشمول عفو و تخفیف شد

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۳ آذرماه، امیر رئیسیان، وکیل دادگستری از مشمولیت عفو و تخفیف برای ۵ تن از دانشجویان در تهران که پیشتر به حبس محکوم شده بودند خبر داد. براساس این خبر، فرشته طوسی، پدرام پذیره، علی مظفری و هادی کیانی شامل عفو کامل شدند و ۷ سال حکم حبس پریسا رفیعی نیز به ۱ سال کاهش یافت. این شهروندان جزو ۳۲ زندانی سیاسی و امنیتی هستند که دستگاه قضایی ایران پیشتر اعلام کرده با موافقت آیت‌الله خامنه‌ای مورد “عفو موردی” قرار گرفته‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از انتخاب، امروز یکشنبه ۳ آذرماه ۹۸، امیر رئیسیان، وکیل دادگستری از عفو ۵ تن از دانشجویانی که محکومیت قضایی داشتند، خبر داد.

رئیسیان با اعلام این خبر گفت: “فرشته طوسی فارغ‌التحصیل علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی، پدرام پذیره دانشجوی مطالعات فرهنگی دانشگاه تهران، علی مظفری دانشجوی علوم اجتماعی دانشگاه تهران، هادی کیانی فارغ‌التحصیل جغرافیای دانشگاه تهران شامل عفو کامل شدند”.

این وکیل دادگستری همچنین افزود: “حکم پریسا رفیعی دانشجوی هنرهای دانشگاه تهران نیز به یک سال حبس کاهش یافت”.

لازم به ذکر است که فرشته طوسی، پدرام پذیره، علی مظفری و هادی کیانی به ترتیب هر کدام به ۱۸ ماه، ۷ سال، ۳۰ ماه و ۱ سال حبس محکوم شده بودند. محکومیت پریسا رفیعی به ۷ سال حبس، مشمول تخفیف شده و به ۱ سال حبس کاهش یافته است.

گفتنی است که هرانا پیشتر از آزادی روح الله مردانی و محسن حق شناس از زندان اوین خبر داده بود. براساس این گزارش، آزادی این دو دانشجو نیز در پی این عفو صورت گرفته است.

صبح امروز غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد که از بین ۳۲ محکوم امنیتی، هفت نفر دانشجو بوده‌اند و عفو شدگان عموما مشمول عفو کامل شده و برخی تخفیف قابل توجه داشته‌اند.

به نظر می‌رسد که این شهروندان جزو ۳۲ زندانی سیاسی و امنیتی باشند که دستگاه قضایی ایران پیشتر اعلام کرده با موافقت آیت‌الله خامنه‌ای مورد “عفو موردی” قرار گرفته‌اند.

پیشتر خبرگزاری ایسنا در گزارشی نوشته بود: “سه هزار و ۵۵۲ تن از زندانیان محاکم عمومی و انقلاب تحت عنوان «عفو» به مناسبت سالروز تولد پیامبر اسلام و ششمین امام شیعیان شامل تخفیف و بخشودگی مجازات شدند. در کنار این آمار و ارقام تنها ۳۲ تن از این زندانیان دارای اتهامات امنیتی بوده اند که درصد بسیار ناچیزی از مشمولان این طرح را شامل می‌شوند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید