خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, زندانیان  >  فرج کمیجانی آزاد شد

فرج کمیجانی آزاد شد

خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه ۳۰ آبان، فرج کمیجانی دبیر کل مجمع فرهنگیان ایران اسلامی از زندان اوین آزاد شد. وی در تاریخ ۲ مهرماه ۹۸، جهت اجرای حکم ۳۰ ماه حبس خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از انصاف، روز پنجشنبه ۳۰ آبان‌ماه ۱۳۹۸، فرج کمیجانی دبیر کل مجمع فرهنگیان ایران اسلامی و عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان از زندان اوین آزاد شد.

فرج کمیجانی در تاریخ ۱۲ دی ماه ۹۵، توسط شعبه‌ی ١۵ دادگاه انقلاب با ریاست قاضی صلواتی به عنوان فرد موثر در راه اندازی شورای عالی سیاست گذاری غیر رسمی و غیر قانونی اصلاح طلبان از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی” و “فعالیت تبلیغی علیه نظام” و “توهین به رهبری” به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

این حکم نهایتا در شعبه ۵۴ تجدید نظر دادگاه انقلاب تهران با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی و تخفیف در مجازات اشد به دو سال و نیم حبس کاهش پیدا کرد.

وی در تاریخ ۲ مهرماه ۹۸، جهت اجرای حکم بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود.

عادل عبدی، از نزدیکان آقای کمیجانی و مشاور تشکل‌های وزیر آموزش و پرورش درباره‌ی بازداشت او گفته بود: “بازداشت وی مربوط به همان محکومیت پرونده‌ی سال ۹۴ است که قطعی شده است. حدود یک سال و نیم درباره‌ی تعزیری یا تعلیقی بودن آن ابهامی بود. هم‌اکنون باز هم با ابهام روبرو است که تعلیقی یا تعزیری است”.

آقای کمیجانی پیشتر در آذرماه سال ۹۴، بازداشت و نهایتا با تودیع قرار وثیقه‌ یک میلیارد تومانی آزاد شده بود.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید