خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸, 4th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۹/۰۱ ساعت ۱۳:۴۲:۱۱

    خانه  > کودکان  >  بازداشت متهم به آزار جنسی کودک ۱۲ ساله

بازداشت متهم به آزار جنسی کودک ۱۲ ساله

خبرگزاری هرانا – یک متهم به آزار جنسی کودک ۱۲ ساله بازداشت شد. بازداشت این فرد در پی شکایت پدر و مادر این کودک و تایید پزشکی قانونی مبنی بر مورد آزار قرار گرفتن وی صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از رکنا، یک متهم به آزار جنسی کودک ۱۲ ساله بازداشت شد.

بر اساس این گزارش مدتی بود که پسرک ۱۲ ساله گوشه گیر و عصبی شده بود. دیگر دوست نداشت با همسن و سالانش بازی کند. بیشتر وقت‌ها آرام و ساکت روی مبل می‌نشست و به گوشه‌ای خیره می‌شد. در میهمانی‌های خانوادگی انگار می‌ترسید لحظه‌ای از خانواده‌اش دور شود. پدر و مادرش تصور می‌کردند این رفتارها برای سن “سپهر” طبیعی است و چندان توجهی به علت این تغییر رفتارها نداشتند.

تا آغاز سال تحصیلی جدید زمان زیادی نمانده بود. مادر “سپهر” هم که می‌دانست پسرش به دیر خوابیدن عادت کرده برای اینکه موقع رفتن به مدرسه صبح‌ها دچار مشکل نشود، هر شب از او می‌خواست ساعت ۱۰ به رختخواب برود. اما یکی از همان شب‌ها وقتی مادر به او تذکر داد ناگهان “سپهر” عصبانی شد و با صدای بلند به مادرش اعتراض کرد. جر و بحث بین مادر و پسر بالا گرفته بود که با پادرمیانی پدر ماجرا ختم به خیر شد. چند لحظه بعد مادر با ناراحتی به آشپزخانه رفت و “سپهر” هم کنار پدرش روی مبل نشست.

سپهر بی‌مقدمه گفت: “بابا می‌شه از این محل بریم؟”

پدرش که از این حرف شوکه شده بود گفت: “چیزی شده پسرم؟ ما تازه این خانه را خریدیم و هنوز کلی قسط داری”.

سپهر با ناراحتی گفت: “خواهش می‌کنم بابا از این جا بریم”.

پدر ادامه داد: “چرا پسرم؟ اینجا نزدیک خانه مادربزرگت است و مادرت اینجا را دوست دارد. از طرفی خانه خاله‌ات هم سرکوچه است و تو می‌توانی..”.

سپهر که عصبانی شده بود نگذاشت حرف پدر تمام شود: “من نمی‌خواهم خانه خاله بروم”.

_ “چرا پسرم؟ خاله و عمو “فرهاد” که خیلی دوستت دارند”.

_”من از عمو فرهاد متنفرم”.

ناگهان بغضش ترکید و به گریه افتاد. پدر او را در آغوش گرفت. پسرک در حالی که هق هق گریه امانش نمی‌داد، با التماس به پدرش نگاه می‌کرد.

پدر ادامه داد: “چرا مگه عمو فرهاد چی کار کرده؟”

سپهر با گریه گفت: “او مرا اذیت می‌کند”.

پدر که از حرف پسرش شوکه شده بود، با عصبانیت رو به پسرش گفت: “دقیقاً به من بگو چه اتفاقی افتاده”.

سپهر گفت: “یادت هست چند وقت پیش مادربزرگ میهمانی داشت. من در کوچه بودم و می‌خواستم به دستشویی برم اما نشد که به خانه مادربزرگ بروم. به‌ همین دلیل به خانه خاله رفتم. عمو “فرهاد” خانه بود و بعد از اینکه از دستشویی بیرون آمدم، مرا مورد آزار و اذیت قرار داد”.

پدر پرسید: ” چرا تا حالا هیچی نگفتی. همین الان میرم آنجا و تکلیف این مرد را روشن می‌کنم”.

مادر که گفت‌و‌گوی پدر و پسر را شنیده بود، در حالی که از شدت خشم به گریه افتاده بود، مانع شوهرش شد و گفت بهترین کار این است که پیش پلیس برویم.

صبح روز بعد این خانواده به پلیس مراجعه کردند و با تشکیل پرونده و ارجاع به پزشکی قانونی و تأیید آزار جنسی کودک، شوهر خاله وی بازداشت شد.

“فرهاد” که جرأت نمی‌کرد به‌صورت پدر و مادر “سپهر” نگاه کند، دستبند به دست در گوشه‌ای ایستاده بود.

همسرش با گریه می‌گفت امکان ندارد فرهاد چنین کاری کرده باشد. اما افسر پرونده گفت: ” نتیجه پزشکی قانونی موضوع را اثبات کرده همسر شما مجرم است و باید مجازات شود”.

لازم به ذکر است در ادبیات عرفی رسانه های دارای مجوز از کلمه آزار و اذیت برای اشاره به تجاوز و اشکال مختلف آسیب های جنسی استفاده می شود.

لازم به یادآوری است که در بهمن ماه ۹۷، حبیب الله مسعودی فرید، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفته بود که طی سال گذشته حدود یک میلیون تماس با اورژانس اجتماعی ۱۲۳ از سوی مردم گرفته شده که از این میان حدود ۱۱ هزار تماس در ارتباط با کودک آزادی بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید